Wielka burza przeszła nad Warszawą

i

Autor: Tadeusz Mróz Wielka burza przeszła nad Warszawą

Warszawa jak Wenecja. Po Ursusie pływali na deskach surfingowych

2021-08-17 18:15

W poniedziałek po południu nad Warszawą przeszła potężna burza. Silna wichura łamała gałęzie i drzewa, a nawalny deszcz zalewał drogi, domy, piwnice czy ogródki. W niektórych dzielnicach stolicy spadł też grad. Najbardziej ucierpiały Włochy i Ursus, gdzie mieszkańcy wyszli na ulice z... deskami surfingowymi i pływali po kałużach niczym w Wenecji.

Potężna burza przeszła w poniedziałek nad Warszawą. Strażacy odnotowali ponad 200 zgłoszeń tylko w samej stolicy. Połamane gałęzie, przygniecione samochody, zalane domy, piwnice i garaże - taki jest bilans z ostatnich kilkunastu godzin. - Najwięcej wezwań było w dzielnicach Ursus i Włochy, nikt nie został ranny - poinformował mł. bryg. Rafał Słodki ze stołecznej straży pożarnej.

Nocny front burzowy przyniósł obfite opady deszczu. Zalane zostały m.in. ul. Cierlicka, Cegielniana, Sympatyczna, al. 4 Czerwca 1989 oraz pl. Tysiąclecia. I to właśnie tam mieszkańcy postanowili wyciągnąć deski surfingowe i popływać po zalanych ulicach i pobawić się w deszczu.

Synoptycy z IMGW zapowiadają, że to nie koniec pogodowego rollercoastera. Od dziś (wtorek, 17 sierpnia) ma się zrobić chłodno i pochmurnie, a przelotne opady deszczu i burze pojawią się właściwie w całym kraju. Wraz z pogorszeniem się pogody ma pojawić się również silny wiatr. Z chłodną masą powietrza, która od wtorku zawita nad Polskę, zostaniemy co najmniej do soboty, a nawet i niedzieli - stwierdza Anna Woźniak z IMGW.

Fatalne skutki burzy w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają