Warszawa. Jutro znikną limity w kościołach. Kardynał Nycz zachęca wiernych do udziału we mszy świętej

2020-05-29 12:12 DS
Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski
Autor: Piotr Kowalczyk Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski

Najbliższa niedziela będzie pierwszą kiedy w kościołach może zgromadzić się więcej wiernych. Zgodnie z decyzją rządu limity osób nie będą już obowiązywać. Do uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej zachęca Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Po ponad dwóch miesiącach wierni mogą ponownie spotykać się na wspólnej modlitwie. Decyzją rządu od soboty 30 maja nie będą już obowiązywać rządowe regulacje. Choć limity osób w kościołach zostaną zniesione to nadal obowiązywał będzie nakaz noszenia maseczek oraz zachowania bezpiecznego dystansu.

Warszawa 2020: Oto ofiary koronawirusa. Pamiętamy! [LISTA]

- Od najbliższej soboty będziemy mogli powrócić do zwyczajnych form praktyk religijnych. Zachęcam więc do powrotu do naszych świątyń parafialnych - informuje kard. Kazimierz Nycz. - Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, odwołuję dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym - dodaje. Jak informuje metropolita warszawski z uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej zwolnione są osoby w podeszłym wieku. Ponadto do kościołów nie powinny przychodzić osoby z objawami infekcji oraz przebywający na kwarantannie.

Ożarów Mazowiecki. TRAGICZNY wypadek motocyklisty. Jednoślad STANĄŁ W PŁOMIENIACH!

Jak informuje kardynał Nycz do 7 czerwca można przyjąć wielkanocną Komunię świętą. Dopuszczalne są jej dwie formy. - Podczas pandemii preferowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę. Mimo to duszpasterze nie powinni odmawiać możliwości udzielania Najświętszego Sakramentu do ust, z zachowaniem przepisów higienicznych. Parafie mogą już też planować organizację bierzmowań oraz Komunii świętych. Dopuszcza się również pracę w grupach duszpasterskich oraz spotkania z wiernymi.

Warszawa: 20 przypadków koronawirusa w stołecznym szpitalu przy Lindleya!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Pies wandal niszczył opony w samochodach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.