Warszawa: Klimatyzacja wraca do komunikacji miejskiej. "Zdecydował zdrowy rozsądek"

2020-06-17 13:45
Czy warszawiacy przestrzegają obostrzeń w komunikacji miejskiej?
Autor: Marcin Wziontek Czy warszawiacy przestrzegają obostrzeń w komunikacji miejskiej?

Pomimo braku jednoznacznej opinii sanepidu stołeczni urzędnicy zdecydowali się na włączenie klimatyzacji w komunikacji miejskiej. Przyjemny chłód systematycznie zaczął wracać do wszystkich pojazdów w środę.

Od środy sukcesywnie w transporcie publicznym klimatyzacja będzie włączana. Podjęliśmy taką decyzję z uwagi na panujące wysokie temperatury i zapowiadaną falę upałów. Tutaj przeważył zdrowy rozsądek – powiedziała „Super Expressowi” Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza.

Koński Jar: Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową. BŁAGAJĄ o pomoc!

Klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej została wyłączona w marcu ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Nie było takiej potrzeby, zrobiliśmy to jednak z uwagi na dużą ilość wniosków ze strony pasażerów, którzy obawiali się o to, czy podczas epidemii koronawirus nie roznosi się poprzez klimatyzację – dodała Karolina Gałecka.

Nadciąga GIGANTYCZNA burza nad Warszawę! Gdzie jest burza?

Na przełomie kwietnia i maja Zarząd Transportu Miejskiego wysłał pismo do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o informacje, czy układ klimatyzacji powinien być wyłączony. - Nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 10 czerwca ZTM ponownie wysłał pismo, ale tym razem do Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Też nie otrzymaliśmy informacji zwrotnej – stwierdziła rzeczniczka, która dodała, że jeżeli odpowiedź sanepidu będzie jednoznacznie zakazywała używania klimatyzacji, to zostanie ona wyłączona. Na razie urzędnicy kierują się zdrowym rozsądkiem i starają się działać na własną rękę.

Warszawa. UWAGA na pogodę! IMGW ostrzega mieszkańców Mazowsza

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 16 VI ( Goście: Nitras, Flisiak, Tuleya)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE