Warszawa. Łazienki Królewskie zamknięte dla spacerowiczów. Co się dzieje?

2022-05-21 16:07
Warszawa. Łazienki Królewskie zamknięte dla spacerowiczów. Co się dzieje?
Autor: Pixabay Warszawa. Łazienki Królewskie zamknięte dla spacerowiczów. Co się dzieje?

Wszyscy, którzy planowali wybrać się na weekendowy spacer po Łazienkach Królewskich, muszą zmienić swoje plany. Park został zamknięty dla spacerowiczów do odwołania! Taka informacja pojawiła się w sobotę, 21 maja, na facebookowym profilu Łazienek Królewskich. Co się dzieje? Czy jest czego się obawiać?

Łazienki Królewskie w Warszawie zamknięte

Smutna informacja pojawiła się na facebookowym profilu Łazienek Królewskich. Uwielbiane przez mieszkańców stolicy, a także turystów odwiedzających Warszawę miejsce zostało zamknięte. Wszystko przez silny wiatr, który daje się we znaki warszawiakom.

Przeczytaj też: Będzie nowe schronisko dla bezdomnych kotów w Warszawie. Wiadomo już, gdzie powstanie kociarnia

"Uwaga! Z powodu trudnych warunków atmosferycznych park Łazienek Królewskich jest zamknięty do odwołania" - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie Warszawy. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu i północnego zachodu" – podaje IMGW. Prawdopodobieństwo niebezpiecznych zjawisk pogodowych oszacowano na 80 procent. Ostrzeżenie ważne jest do godz. 17 w sobotę, 21 maja. Lepiej pozabierać z balkonów i tarasów rzeczy, które porywisty wiatr może zwiać.

Wichura zdewastowała warszawskie cmentarze
Sonda
Lubisz spacerować po Łazienkach Królewskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE