Warszawa: Marsz Niepodległości zostanie ZDELEGALIZOWANY?!

2020-11-17 16:34

Tegoroczny Marsz Niepodległości przyniósł mnóstwo strat i szkód stolicy. Za straty miasto chce obciążyć organizatorów Marszu Niepodległości. Przez to rozważany jest wniosek o delegalizacji stowarzyszenia odpowiedzialnego za organizowanie marszu. Innego zdania są władze wojewódzkie i państwowe, które mają zupełnie inny plan działania. Kto zwycięży?

Marsz Niepodległości stracił status zgromadzenia cyklicznego!

Dlaczego? W 2017r. wojewoda Konstanty Radziwiłł wyraził zgodę na to, żeby przez 4 lata Marsz Niepodległości uzyskał status zgromadzenia cyklicznego. Dzięki temu organizatorzy marszu nie musieli każdorazowo prosić o zgodę na organizację przemarszu. Teraz organizatorzy pewnie będą próbowali odnowić możliwość cyklicznej organizacji.

Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie: Krwawe zamieszki i starcia, policja użyła broni [ZAPIS RELACJI]

Tu mogą natrafić na problemy, bowiem pojawiły się informacje, że Warszawa rozważa DELEGALIZACJĘ Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, które rok rocznie organizowały zgromadzenia i przemarsze. To nie będzie pierwsza próba delegalizacji marszu. W 2018r. Hanna Gronkiewicz – Waltz, wówczas prezydent Warszawy odmówiła rejestracji manifestacji narodowcom.

Dlaczego?

Marsz Niepodległości. Tych brutali szuka warszawska policja

Wszystko z powodu zamieszek, podpalenia tęczy czy wozu transmisyjnego TVN. Wówczas na ratunek przybył Andrzej Duda, który objął patronatem marsz 11 listopada. Według Dziennika Gazety Prawnej, możliwe jest, że w przyszłym roku ponownie władze państwowe obejmą patronat nad marszem, tak samo jak w 2017 roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE