Warszawa. Matki zostały wyproszone z gabinetu terapeutycznego. „Dlaczego panie są dwie?”

i

Autor: PEXELS.COM Warszawa. Matki zostały wyproszone z gabinetu terapeutycznego. „Dlaczego panie są dwie?”

TĘCZOWA RODZINA

Warszawa. Matki zostały wyproszone z gabinetu terapeutycznego. „Dlaczego panie są dwie?”

2022-12-23 8:03

Dwie matki wychowujące syna nie zostały wpuszczone do terapeuty, do którego zgłosiły się w poradni psychologicznej na warszawskiej Ochocie przy ul. Radomskiej. Ich syn został tam wysłany przez szkołę. Terapeuta miał sprawdzić, czy chłopak nie jest dyslektykiem. Psycholożka odmówiła przyjęcia kobiet.

Warszawa. Nie wpuszczono matek do gabinetu terapeutycznego

Jesteśmy obie mamami, poszłyśmy tam w sprawie naszego syna. Obie wychowujemy dziecko – opowiadała Marta Abramowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Kobieta jest pisarką, działaczką na rzecz praw człowieka.

Sytuację, która wydarzyła się na Ochocie, Abramowicz opisała na swoim profilu facebookowym. Psycholożka zapytała, dlaczego kobiety przyszły razem. Na odpowiedź: „Jesteśmy obie mamami, przychodzimy w sprawie naszego syna. Obie wychowujemy dziecko, w którego sprawie tu jesteśmy” usłyszały: „Rozmawiam tylko z opiekunem prawnym” oraz „Nie, nie mogą panie wejść razem”.

Nie przekroczyłyśmy nawet progu, pani psycholog siedziała za biurkiem i powiedziała wprost, że nie będzie z nami rozmawiać. To szokujące, że do takiej sytuacji doszło w Warszawie – mówi dalej Abramowicz.

Matki nie zostały wpuszczone do gabinetu terapeutycznego. Zareagowała wiceprezydent Warszawy

Kierowniczka przychodni potwierdziła sytuację i poinformowała, że sprawa jest w toku.

Na sytuację, która miała miejsce zareagowała również Renata Kaznowska. – To sytuacja absolutnie niedopuszczalna. Poleciłam wyciągniecie konsekwencji względem tej pani psycholog. Poleciłam również przeszkolenie pracowników we wszystkich poradniach, aby takie sytuacje w przyszłości nie miały miejsca – przekazała.

Działaczka stwierdziła, że publiczne poradnie nie są gotowe do przyjęcia rodzin LGBT+. – Poradnia powinna być ostatnim miejscem, gdzie może się spodziewać homofobicznego traktowania, przecież chodzi o dobro dziecka – podkreśliła.

Sonda
Znasz osobę należącą do społeczności LGBT?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany