Dlaczego wyją syreny?

i

Autor: pixabay.com Dlaczego wyją syreny w Krakowie 1.09.2022? Co się dzieje?

Będzie głośno!

Warszawa: Na Mokotowie z samego rana zawyją syreny. Jaki jest powód?

2022-09-07 21:06

W Warszawie co jakiś czas uruchamiane są syreny alarmowe. Najczęściej z okazji rożnych wydarzeń i rocznic. Wojewoda mazowiecki ogłosił, że w czwartek (8 września) w centrum Warszawy mieszkańców znów będą niepokoiło przeciągłe wycie. Dlaczego? Okazuje się, że tym razem jest ku temu ważny powód.

Warszawa. Rano zawyją syreny. Dlaczego?

Epicentrum wycia będzie znajdowało się przy ul. Batorego 5 na Mokotowie. A dokładniej na dachu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. System ostrzegania został tam niedawno zamontowany i będzie to próba generalna jego możliwości. - W celu przetestowania poprawności działania nowo zainstalowanej syreny alarmowej znajdującej się na terenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ul. Batorego 5 w Warszawie, 8 września br. o godz. 8:00 planowane jest uruchomienie tej syreny zintegrowanej z systemem Wojewody Mazowieckiego – informują służby wojewody.

Przeczytaj również: Zawyły syreny alarmowe na warszawskiej Pradze. Mieszkańcy zaniepokojeni

W ramach ćwiczeń system nada sygnał dźwiękowy ogłoszenia (jednominutowy modulowany) i odwołania alarmu (jednominutowy ciągły). Urzędnicy zapewniają, że przy okazji przeprowadzone zostaną ćwiczenia. - Włączenie urządzenia alarmowego będzie spełniało również cel ćwiczebny, stanowiący sprawdzian działania systemu alarmowania i powiadamiania ludności o zagrożeniach - czytamy w komunikacie.

Syreny alarmowe podczas wywiadu na żywo! Przerwana rozmowa z Mateuszem Lachowskim l Raport Złotorowicza

Warszawa. Rząd włączył syreny, ratusz protestował

Nie zawsze użycie systemów alarmowych jest jasne. W kwietniu doszło do ostrego sporu. Do Warszawy przyjechało morze uchodźców wojennych z Ukrainy, dla których dźwięk syren wiązał się z traumatycznymi doświadczeniami. Rząd nie zważając na to 10 kwietnia postanowił uczcić rocznicę katastrofy smoleńskiej włączając alarm. W sprawie protestował m.in. prezydent Rafał Trzaskowski.

Sonda
Czy słyszałeś kiedyś dźwięk syren alarmowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany