Warszawa: Na remontowanej al. Jana Pawła II kładą lastryko! Te płyty pamiętamy z nagrobków! [GALERIA]

2020-07-16 14:41 Mateusz Nadworski
Ordynarne lastryko wraca do centrum
Autor: Sebastian Wielechowski Ordynarne lastryko wraca do centrum

Kojarzy się z błyszczącymi płytami nagrobkowymi, jak spadnie deszcz lub śnieg robi się jak lodowisko – lastryko, taki materiał wybrali urzędnicy do pokrycia nowych chodników na modernizowanej al. Jana Pawła II. ZDM zapewnia, że płyty chodnikowe będą bezpieczne.

Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się postępem prac w alei Jana Pawła II. Prócz prac nad zwężeniem jezdni i wymianą nawierzchni, robotnicy przebudowują też infrastrukturę wokół ulicy. Aleja zyska m.in nowe, szerokie chodniki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jednak materiał, z którego będą one wykonane wywarł gorącą dyskusję wśród warszawiaków. - Razem z miejskim Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego postanowiliśmy że betonową kostkę i asfalt na chodnikach zastąpimy płytami wykonanymi z lastryko. W naszym kraju niesłusznie ten materiał jest kojarzony przede wszystkim z błyszczącymi płytami nagrobkowymi. Może być on używany jednak też do innych celów z uwagi na to, że jest bardzo odporny na uszkodzenia i warunki pogodowe – stwierdził Jakub Dybalski z ZDM.

Warszawa: Drogowcy rozpoczynają wyznaczanie Strefy Płatnego Parkowania na Woli i Pradze

Pozostaje jeszcze pytanie, czy nowe płyty nie będą powodowały wielu wypadków spowodowanych tym, że będzie ślisko po opadach. Drogowcy zapewniają, że nie ma takiej możliwości. - Lastryko można wykonywać z różnych mieszanek kamienia i cementu. Ta użyta w naszych płytach jest porowata i zapewniam, że nie będzie na niej ślisko – dodał rzecznik.

Warszawa: "Najbardziej uciążliwy remont w tym roku". Wymieniają dylatacje w Dolince Służewieckiej [GALERIA]

Modernizacja al. Jana Pawła II zakłada zwężenie drogi z pięciu do trzech pasów ruchu. Mają powstać tam drogi dla rowerów i zatoki postojowe. Aleja zostanie obsadzona szpalerem drzew, krzewów, żywopłotów i bylin. Zmiany dotkną też pobliskie rondo Czterdziestolatka.

Warszawa: Złodzieje rozwalili budynek na Pradze! Chcieli wynieść ponad 100-letnie fanty do skupu złomu [GALERIA]

Cała inwestycja ma kosztować 18 milionów złotych. Zakończenie prac planowane jest na listopad. - Robimy wszystko by uwinąć się z tym wcześniej. Lada moment kończymy frezowanie – mówił "Super Expressowi" Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM.

Warszawa: Enigma trafi do Polski! Maszyna szyfrująca trafi do Muzeum Historii Polski [GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

dr Krzysztof Liedel: Preezydent został pozostawiony sam sobie [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.