Kosmiczny łącznik metra z biurowcem

i

Autor: Marcin Wziontek Kosmiczny łącznik metra z biurowcem

Warszawa: Niezwykły łącznik metra z biurowcem. Już działa kosmiczne przejście podziemne! [WIDEO, GALERIA]

2020-08-12 18:46

Takiego tunelu w Warszawie jeszcze nie było! Projektanci kompleksu biurowców The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego stworzyli bezpośrednie, podziemne połączenie ze stacją metra, które wygląda naprawdę kosmicznie!

Podziemne przejścia nie muszą być szare, smutne, betonowe i przygnębiające. To pod ulicami Woli jest chyba najpiękniejsze w Warszawie! The Warsaw Hub (czyli trzy budynki: dwa 130-metrowe i 86-metrowa wieża hotelowa) to pierwszy kompleks biurowy w Warszawie, który jest bezpośrednio połączony z tunelem metra. - Nie musimy wychodzić na zewnątrz, by dostać się do biura czy hotelu – powiedział "Super Expressowi" Radosław Górecki z firmy Ghelamco Poland. Podziemny łącznik jest też małą perełka architektoniczną. - Zawdzięczamy to pracowni Massive Design, której przewodzi Przemysław "Mac" Stopa. To bardzo znany polski designer. W Warszawie można podziwiać jego dzieła na Placu Europejskim, w okolicy i we wnętrzach wieżowca Warsaw Spire – opowiada Radosław Górecki. Ten projektant lubi kształty organiczne, nawiązujące stylistyką do filmów science fiction z lat 70-tych. - On to świetnie łączy z nowoczesnymi budynkami, których wnętrza są jednocześnie przyjazne dla pieszych – podsumował przedstawiciel Ghelamco.

Warszawa: Poznaliśmy listy przyjętych do szkół średnich. Co mogą zrobć nieprzyjęci?

Kosmiczny łącznik metra z biurowcem. Takiego jeszcze nie było!

Piekło w komunikacji miejskiej! Pasażerowie smażą się w tramwajach i autobusach! 33 stopnie na termometrze!

Na razie w łączniku nie ma tłumów, choć został on właśnie oddany do użytku.

Aktualnie najemcy nowych lokali prowadzą prace wykończeniowe. Pracownicy dopiero się tam wprowadzają. Trzy budynki mają pod sobą podziemny parking, pasaż handlowo-usługowy, w którym znajdują się m.in. Biedronka z kosmiczną fasadą, Rossman czy McDonald's.

Warszawa: Ziemia zatrzęsła się na Targówku! Wybuch na stacji benzynowej [GALERIA]

The Warsaw Hub jest rekordową inwestycją w historii inwestora. Liczy 113 tys. mkw. Koszt jej realizacji wyniósł ponad miliard złotych, a na budowę udzielono w owym czasie rekordowego kredytu bankowego w wysokości 221 mln euro.

Katastrofa w Nowym Dworze Mazowieckim. Pijany kierowca popełnił mnóstwo wykroczeń! [GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE