ZAMKNIĘTO DWIE, OTWARTO JEDNĄ

Warszawa. Nowa noclegownia przy Kupieckiej. Schronienie znajdzie tu 150 potrzebujących

2022-12-04 7:54

Zbliża się okres, który będzie naprawdę ciężki dla osób doświadczających bezdomności. Od początku grudnia działa nowa placówka przy ul. Kupieckiej, w której schronienie znajdzie 150 osób. W tym samym momencie zamknięto dwie noclegownie, przy ul. Marywilskiej i Polskiej. To efekt działań stołecznego ratusza.

Warszawa. Nowa noclegownia przy Kupieckiej otwarta

Zamknięto dwie noclegownie. Stary budynek przy ul. Marywilskiej mógł pomieścić 40 osób. W noclegowni przy ul. Polskiej schronienie przed mrozem mogło znaleźć 140 osób. Miejsca te przyjmowały potrzebujących do końca listopada. W tym samym momencie otwarto nowe miejsce przy ul. Kupieckiej 15. – Oprócz adresu, nic się nie zmienia – zapewnia Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Wczorajszą noc spędziło tutaj już 95 osób. Tak jak w każdej naszej noclegowni, zgodnie ze standardem, osoby w kryzysie bezdomności otrzymały ciepły posiłek wieczorny, a dzisiaj śniadanie. W ostatnich dniach pojawiło się wiele dezinformacji związanej ze zmianami w funkcjonowaniu dwóch miejsc przy ul. Polskiej i ul. Marywilskiej. Od 1 grudnia nie świadczą już usług noclegowni ale, co warto podkreślić, działają jako schroniska – dodała prezydent.

Jak się dowiedzieliśmy, umowa na prowadzenie schroniska przy ul. Marywilskiej 44A jest na etapie podpisania na najbliższe lata.

Noclegownie, ogrzewalnie i schroniska na terenie Warszawy

W stolicy działają trzy noclegownie: przy ul. Kaczorowej 39, Kupieckiej 15 i ul. Myśliborskiej 53, z których może skorzystać każdy potrzebujący w godzinach od 18 do 8 w okresie zimowym, a od 19 do 7 w okresie letnim. W placówkach wydawane są również posiłki – ciepła kolacja i śniadanie. – Wczorajszy posiłek (1 grudnia red.) składał się z dwóch porcji mięsa, ziemniaków i surówki. Nie są one przygotowywane na miejscu, przywozi je katering. Obydwa posiłki kosztują miasto w okolicy 20 złotych – przekazała Beata Humięcka, Dyrektor Warszawskiego Centrum Integracji „Integracyjna Warszawa”.

Pomagajmy ludziom, którzy nie zasłużyli sobie na taki los. Nikt nie wybiera sobie losu bezdomnego i nikt z nas nie chciałby tego doświadczyć. Nasi goście chcą uczestniczyć w życiu tego miejsca. A my staramy się zrobić wszystko, by każdy człowiek był tutaj traktowany z godnością – dodała.

Warszawa. Nowa noclegownia przy Kupieckiej. Schronienie znajdzie tu 150 potrzebujących
Sonda
Czy w Warszawie bezdomni mają zapewnioną odpowiednią pomoc?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki