Warszawa: Nowa rura do ścieków za ponad 35 mln! To dopiero początek...

2020-09-22 14:16 Mateusz Nadworski
Kolejna awaria rurociągu przesyłowego do Czajki
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Kolejna awaria rurociągu przesyłowego do Czajki

Prezydent Trzaskowski oficjalnie potwierdził, że ścieki płyną już awaryjnym rurociągiem. Przyznał jednak, że to dopiero początek w drodze do usunięcia skutków awarii. Kolejnym krokiem będzie przecisk stalowej rury pod dnem rzeki, wartej ponad 35 mln złotych.

Mamy nadzieję, że most będzie działał do momentu, aż uruchomimy ostateczną inwestycję. MPWiK pracowało nad jej negocjowaniem równolegle. Będzie ona wykonywana w dwóch krokach. Po pierwsze, przeciskana będzie rura stalowa pod dnem Wisły. Tak, żeby na początku grudnia zakończyć ten etap i przełączyć się z rur na moście pontonowym na tę rurę. Drugi etap będzie polegał na przeciśnięciu kolejnej rury i podłączeniu jej pod cały system. Będzie to gotowe pewnie na wiosnę przyszłego roku – stwierdził we wtorek prezydent Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski ZAWIADAMIA PROKURATURĘ. Czy w ratuszu POLECĄ GŁOWY?

Urzędnicy podpisali już umowę na pierwszy przewiert z Inżynierią Rzeszów S.A. Jej wartość to blisko 35,5 mln zł.

Warszawa: Fotoradary stanęły na moście i... znikają!

Przecisk pod dnem Wisły będzie wykonany ze stalowych rur o długości ponad 700 metrów. Taki rurociąg będzie jednym z elementów docelowego, alternatywnego układu przesyłowego. Jego budowa ma się rozpocząć w najbliższych dniach. Drugi krok zostanie dokończony w przyszłym roku.

Ursynów: Złodzieje znaleźli nowy sposób na sprawdzanie mieszkań przed rabunkiem!

A co ze starym tunelem pod Wisłą? - Mamy na to na mocy decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego 48 miesięcy. Będzie to bardzo skomplikowana operacja. Cały tunel trzeba będzie zdemontować. Być może posłuży on w przyszłości jako rozwiązanie awaryjne – dodał Rafał Trzaskowski. Elementy tunelu mają zostać przekazane prokuraturze i niezależnym ekspertom do przeprowadzenia analizy przyczyn awarii.

TRZASKOWSKI przekazał DOBRĄ WIADOMOŚĆ! Chodzi o awarię Czajki...

Super Raport 21.09 (goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Paweł Zalewski - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka z UW)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.