Warszawa: Pacjenci z nowotworem ZNÓW narażeni na KORONAWIRUSA!

2020-04-08 15:51 IW
Koronawirus
Autor: PJ, archiwum se.pl

W Narodowym Instytucie Onkologii ponownie został wykryty koronawirus. Tym razem zakażony jest jeden z pacjentów. Jeden oddział został zamknięty.

Dopiero tydzień temu informowaliśmy o zakażeniu koronawirusem w Narodowym Instytucie Onkologii. Wówczas zakażony był pracownik oddziału Nowotworu Płuc. W środę instytut poinformował o kolejnym przypadku. Informujemy, że niestety mamy potwierdzony jeden przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2 na Oddziale Nowotworów Układu Moczowego w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Oddział został natychmiast odseparowany od pozostałej części szpitala. Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji. Jest stworzona lista osób bliskiego kontaktu i te osoby będą poddane kwarantannie i testom - możemy przeczytać na stronie NIO-BIP.

KORONAWIRUS w Warszawie: Ponad 400 zarażonych, kolejne dwie osoby nie żyją! [NAJNOWSZE DANE]

Jak informuje instytut osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 na tym oddziale jest pacjentem, który nie miał żadnych objawów zarażenia. Praca na pozostałych oddziałach NIO-PIB jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.
Pracę wznawia właśnie oddział Nowotworów Płuc i Klatki Piersiowej, gdzie nie wykryto poza jednym przypadkiem więcej osób zarażonych.

Koronawirus w Polsce: Automat z maseczkami w Warszawie. Nie jest tanio