Warszawa. Pałac Kultury i Nauki oraz Warsaw Spire zaświecą dziś dla pielęgniarek i położnych! [ZDJĘCIA]

2021-04-19 18:45
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie podświetlony na niebiesko
Autor: Facebook/Miasto stołeczne Warszawa Pałac Kultury i Nauki w Warszawie podświetlony na niebiesko

Dziś o godz. 20 doświadczymy świetlnej iluminacji na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz w Warsaw Spire. Iluminacje oświetlą te budynki dla pielęgniarek i położnych. Dlaczego? Z okazji urodzin samorządu pielęgniarek i położnych.

Trudny jubileusz

Samorząd pielęgniarek i położnych obchodzi 30-lecie! – informuje Patrycja Paradowska. 19 kwietnia 1991 roku została uchwalona ustawa, na mocy której został powołany do życia samorząd pielęgniarek i położnych. - Reprezentuje on najliczniejszą, ponad 300-tysięczną grupę wśród osób wykonujących zawody medyczne! – informują pielęgniarki.

 NIE PRZEGAP: Hałdy odpadów zaśmiecają rezerwat przyrody? Nielegalne wysypisko śmieci niedaleko Jeziorka Czerniakowskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tak wygląda Pałac Prezydencki

Jubileusz 30-lecia obchodzony jest w bardzo trudnym czasie epidemii koronawirusa. Szczególnie trudny jest właśnie dla środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych, które poświęcają swoje zdrowie i życie dla pacjentów nie bacząc na zagrożenie.

Iluminacje

Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwa Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych działania związane z obchodami obchodzone będą w innym terminie. Natomiast dziś w poniedziałek od godz. 20 do północy światła rozświetlą Pałac Kultury i Nauki oraz Warsaw Spire.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE