PODPORY NIEMAL GOTOWE

Warszawa. Powstaje nowy most nad Wisłą. Zakończył się kolejny etap budowy!

2022-12-11 17:04

Kończy się kolejny etap budowy mostu pieszo-rowerowego, który połączy Pragę-Północ i Bulwary Wiślane. W sobotę (10 grudnia) zakończyło się betonowanie dwóch ostatnich rzecznych podpór. Budimex, który jest głównym wykonawcą, przygotowuje się do robót, które będą prowadzone w okresie zimowym. Te, będą wiązały się z montażem elementów konstrukcji przeprawy.

Warszawa, Most Trzaskowskiego. Zakończył się kolejny etap budowy

Zasadnicze roboty nad Wisłą rozpoczęły się w marcu 2022 roku. Najpierw robotnicy zajęli się wbijaniem w dno rzeki pali, pojawiły się one w miejscach podpór obiektu.

Obecnie wykonawca zakończył betonowanie filarów dwóch ostatnich podpór rzecznych. Tym samym zostały sfinalizowane wszystkie prace zaplanowane na 2022 rok. W tym momencie pozostało jedynie zdjąć szalunki obu podpór. Ta praca zostanie wykonana tuż przed świętami, bo do tego czasu świeżo wylany beton musi odpowiednio związać.

Budimex jednocześnie rozpoczął przygotowania do robót w okresie zimowym. – Będą wiązały się one z wbijaniem grubych pali w dno Wisły, będącymi podporami tymczasowymi pod montaż konstrukcji stalowej. Obecnie elementy te są wytwarzane, a na plac budowy powinny dotrzeć wczesną wiosną – przekazał Jakub Dybalski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Prace zaplanowane na 2023 będą wiązały się przede wszystkim z montażem konstrukcji stalowej, a w dalszej kolejności z robotami wykończeniowymi, czyli m.in. układaniem nawierzchnio-izolacji przeprawy oraz montażem elementów wyposażenia mostu, m.in. balustrad, ławek, kamer i oświetlenia – dodaje Dybalski.

Trzaskowski buduje most! Najciekawsza architektonicznie przeprawa w stolicy przeprawa połączy Bulwary z Pragą

Ta inwestycja będzie najciekawszą architektonicznie przeprawą w stolicy. Z podobnych konstrukcji słyną inne miasta na świecie – warto wspomnieć choćby Millenium Bridge w Londynie czy szereg ikonicznych przepraw w nadrzecznym parku Madrid Rio – zapowiadał w zeszłym roku inwestycje prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Sonda
Czy remonty dróg w Warszawie są potrzebne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany