Warszawa. Prognoza pogody 24.01.2021: Zima jednak nie jest w odwrocie?

2021-01-24 6:00 Alicja Guz
POGODA WAWA ND 24 01
Autor: Redakcja SE

Warszawiacy zdążyli już przywyknąć do białego krajobrazu za oknami, a tu niespodziewanie pojawił się wzrost temperatur. Śnieg zaczął topnieć, a padający momentami deszcz popsuł zimową atmosferę. Czy to oznacza, że śnieg już tej zimy w Warszawie nie spadnie?

W niedzielę słońce wzejdzie o godz. 7:28, a zajdzie o godz. 16:07. Nie będzie ono jednak zbyt widoczne w ciągu dnia. Niebo niestety będą przysłaniały gęste chmury. Warszawiacy mogą jednak liczyć na słoneczne momenty. Synoptycy na 23 stycznia zapowiadają dość niskie temperatury. W Warszawie w najcieplejszym momencie termometry wskażą zaledwie 1 stopień powyżej zera. Oznacza to, że nad ranem i w nocy mogą pojawić się przymrozki. Wybierając się na niedzielny spacer, warto mieć również na uwadze, że temperatura odczuwalna będzie kilka stopni niższa i w związku z tym ubrać się cieplej.

Synoptycy na niedzielę przewidują również niewielkie opady śniegu. W Warszawie może zatem trochę poprószyć. Dzień nie będzie wietrzny. Zachodni wiatr może w porywach osiągać prędkość maksymalnie 25 km/h. Ciśnienie w stolicy będzie niskie. Tylko 998 hPa. Biomet będzie niekorzystny.

Pogrzeb Marii Koterbskiej