ICH WARTOŚĆ TO NIEMAL 700 TYS. ZŁ!

Warszawa. Przejęto 70 tys. nielegalnych leków na potencję. Przesyłka leciała z Dubaju!

2022-09-15 7:43

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 22 przesyłki z Emiratów Arabskich. Paczki zawierały prawie 70 tys. nielegalnych tabletek na potencję! Ich czarnorynkowa wartość to niemal 700 tys. zł. Wszystkie przesyłki z Dubaju miały trafić do jednego odbiorcy z województwa podlaskiego!

Zamiast kosmetyków leki na potencję

Wielka akcja warszawskich służb! Funkcjonariusze mazowieckiej KAS w 11 przesyłkach nadanych w Dubaju znaleźli ponad 41 tys. sztuk tabletek na potencję. Ale to nie wszystko. Tydzień później doszło do takiej samej, kuriozalnej sytuacji! - Tydzień później funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne 11 przesyłek do tego samego odbiorcy, było w nich ok. 28 tys. sztuk tabletek - przekazała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Justyna Pasieczyńska. Wszystkie nielegalne leki na potencję były zaadresowane do jednego odbiorcy z województwa podlaskiego. Paczki wysłano prosto z Dubaju, a ten, kto je nadał, twierdził, że w środku są suplementy diety i kosmetyki. Okazało się jednak, że wewnątrz paczki było niemal 70 tys. sztuk nielegalnych leków na potencję. Całość warta jest prawie 700 tys. zł!

Leki były przeznaczone na sprzedaż

Wszystko wskazuje na to, że tabletki z Dubaju dotarły do Polski, by trafić na czarny rynek leków. - Liczba zatrzymanych leków wskazuje, że były przeznaczone na sprzedaż. Na forach internetowych pojawia się wiele ofert farmaceutyków niewiadomego pochodzenia - zaznaczyła rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Rzeczniczka przypomina także, że leki, które są sprowadzane nielegalnie, z naruszeniem ustawy o prawie farmaceutycznym, mogą być szkodliwe dla zdrowia i zagrażać naszemu życiu!. - Często są to preparaty o niezbadanym składzie i działaniu, przechowywane i transportowane w niewłaściwych warunkach - poinformowała rzeczniczka IAS.

Prawo zabrania handlu lekami bez zezwoleń

Postępowanie w sprawie nielegalnych tabletek na potencję z Dubaju prowadzi Komisariat Policji Warszawa Ursynów.

- Obrót lekami i substancjami farmaceutycznymi bez wymaganych zezwoleń jest zakazany. Osobom wprowadzającym do obrotu produkty lecznicze bez pozwolenia na dopuszczenie do obrotu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat - podkreśliła rzeczniczka IAS w Warszawie

- Podróżni mogą wwieźć do Polski leki na własne potrzeby w liczbie nieprzekraczającej pięciu najmniejszych opakowań, z wyłączeniem środków odurzających i substancji psychotropowych. Uprawnienie to nie dotyczy przesyłek pocztowych i kurierskich, co oznacza, że taka forma przywozu produktów leczniczych na własny użytek bez wymaganych zezwoleń jest niedozwolona - dodała.

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Przemyt 275 kg heroiny za 61 mln zł udaremniony przez CBŚP