Warszawa: Przejeżdżali na czerwonym, teraz mają problem. Policjanci wszystko widzieli z góry

i

Autor: Policja Warszawa: Przejeżdżali na czerwonym, teraz mają problem. Policjanci wszystko widzieli z góry

Nikt się nie ukryje

Warszawa: Przejeżdżali na czerwonym, teraz mają problem. Policjanci wszystko widzieli z góry

2023-03-16 21:27

Kierowcy, którzy łamią przepisy drogowe nie mogą się już czuć bezkarni. Nawet jeśli w pobliżu nie widać radiowozu, a skrzyżowanie nie jest zabezpieczone rejestratorami. Stołeczni policjanci opublikowali film, w którym widać, jak kierowcy przejeżdżają na czerwonym świetle. Wszystko dzięki dronom, których kamery pozwalają na obserwowanie dróg Warszawy z powietrza.

Warszawa. Przejeżdżali na czerwonym, posypią się mandaty

Stołeczna drogówka już od jakiegoś czasu korzysta z dronów do kontrolowania jazdy kierowców. Teraz zmieścili film, na którym widać z góry jak na dłoni skrzyżowanie. Światło zmienia się na czerwone, ale mimo tego pięciu kierowców i tak przejeżdża. Za taki niebezpieczny manewr grożą przykre konsekwencje. - Takie zachowanie jest jedną z przyczyn wypadków drogowych, dlatego policjanci warszawskiej „drogówki” mają „na oku” miejsca, na których często dochodzi do łamania przepisów. Zarejestrowani kierujący nie uniknęli spotkania z policjantami, którzy nałożyli mandaty karne w wysokości 500 zł. oraz dopisali po 15 punktów – wyjaśniają stołeczni policjanci.

Podobna akcja miała miejsce w Piasecznie. W sierpniu tamtejsi policjanci wystawili 15 mandatów, m.in. za przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych. - "uwaga, tu policja - odłóż telefon", "uwaga, tu policja - zejdź z roweru" – takie komunikaty mogli usłyszeć zaskoczeni piesi i rowerzyści.

Sonda
Czy uważasz, że mandaty są za niskie?
Nasi Partnerzy polecają