Warszawa: Rafał Trzaskowski posadził jabłonie na Polu Mokotowskim

2020-05-22 21:42 MB
 Rafał Trzaskowski posadził jabłonie na Polach Mokotowskich
Autor: um.warszawa.pl Rafał Trzaskowski posadził jabłonie na Polach Mokotowskich

Z okazji obchodów 30-lecia wyborów samorządowych przedstawiciele władz Warszawy oraz gmin ościennych, w tym sam prezydent Rafał Trzaskowski, posadzili symboliczne jabłonie na Polu Mokotowskim. Czy to piękny gest prezydenta tuż przed wyborami prezydenckimi?

Prezydent Rafał Trzaskowski oraz przedstawiciele władz podwarszawskich gmin zebrali się na piękny gest ku środowisku. - Posadzenie 50 jabłoni u zbiegu ul. Wawelskiej i al. Niepodległości to część świętowania 30. rocznicy pierwszych wyborów do rad gmin i ustawy o samorządzie terytorialnym – informuje stołeczny ratusz. Sad ten ma przypominać o pierwszych, w pełni wolnych wyborach, które miały miejsce w 1990 roku.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa: Trzaskowski i Mann tworzą LISTĘ PRZEBOJÓW na żywo! Czego słucha prezydent?


Z samorządów w dużej mierze wyrosła później demokratyczna, europejska Polska. Owoce tej wieloletniej pracy i dynamicznego rozwoju widzimy na każdym kroku – w naszych wsiach, miasteczkach, miastach. Tak jak „Solidarność” przez wielkie „S” przyczyniła się do zbudowania samorządnej Polski po roku 1989, tak nasza współczesna - nowa solidarność, może nam pomóc w dźwignięciu się z obecnego kryzysu, związanego z koronawirusem – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

ZOBACZ TEŻ: Kolejny weekend z PROTESTAMI w Warszawie! Policja: „Wszelkie zgromadzenia są nielegalne”


Głos zabrała też przewodnicząca rady stołecznej. – Za nami 30 lat naprawdę gigantycznego sukcesu, chyba bez precedensu w historii Polski. Niech ten sad samorządności i te jabłonki będą symbolem tego, że to, co dobre, wyrasta z nas, z naszych małych ojczyzn – mówi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Zamieszki na strajku przedsiębiorców w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.