Rzucił przez okno torbę z bronią. Prosto w ręce policjantów. W mieszkaniu miał kilogramy narkotyków

i

Autor: Policja Rzucił przez okno torbę z bronią. Prosto w ręce policjantów. W mieszkaniu miał kilogramy narkotyków

Szok!

Warszawa. Rzucił przez okno torbę z bronią. Prosto w ręce policjantów. W mieszkaniu miał kilogramy narkotyków

2023-03-30 22:30

Szok, policjanci zatrzymali 49-latka ściganego nakazem doprowadzenia do więzienia. W jego mieszkaniu ursynowscy kryminalni znaleźli kilogramy narkotyków. Chwilę przed zatrzymaniem wyrzucił przez okno torbę. Wpadła prosto w ręce stojących pod blokiem funkcjonariuszy. W środku była broń palna i dziesiątki sztuk amunicji do niej.

Warszawa. Ścigany wyrzucił torbę z bronią przez okno

Ursynowscy kryminalni ustalili operacyjnie miejsce pobytu 49-latka. Mężczyzna był ścigany, bo nie stawił się do odbywania kary w zakładzie. Mundurowi wiedzieli, że poszukiwany może być niebezpieczny. Przyszli do jego mieszkania wieczorem. Gdy zapukali do drzwi, poszukiwany spanikował. - Domyślając się, że pukające osoby to policjanci, 49-latek zdążył wyrzucić przez okno lokalu zamkniętą torbę. Nie wiedział jednak, że wyrzucony bagaż również trafi w ręce policjantów. Po wejściu funkcjonariuszy do mieszkania mężczyzna natychmiast został obezwładniony i zatrzymany. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu amfetaminę o wadze blisko 2,5 kilograma oraz substancje psychotropowe w postaci 4-CMC o łącznej wadze prawie 850 gramów. W wyrzuconej torbie zabezpieczono pistolet, rewolwer oraz 64 sztuki amunicji – wyjaśnia asp. Iwona Kijowska z policji.

Dodatkowo był poszukiwany jako sprawca umyślnego uszkodzenia pojazdu. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz posiadania znacznej ilości środków psychoaktywnych. Na wniosek prokuratora mokotowski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 49-latka na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś polskiej policji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany