Warszawa: STACJA metra ŚWIĘTOKRZYSKA będzie ZAMKNIĘTA przez 3 kolejne WEEKENDY

2012-04-13 17:03

Uwaga pasażerowie! Wracają utrudnienia w metrze. Przez najbliższe trzy weekendy, w związku z budową II linii metra stacja Świętokrzyska będzie zamykana. Podziemna kolejka, tak jak poprzednio kursować będzie tylko między Kabatami a Centrum oraz między Młocinami a Ratuszem - Arsenał.

Pasażerów znowu czekają bardzo uciążliwe przesiadki do autobusów i tramwajów, bo stacja podziemnej kolejki po raz kolejny będzie wyłączona z ruchu.

- Stacja Świętokrzyska będzie zamykana o godziny 22 w piątki, a otwierana około godziny 4 rano w poniedziałki - mówi "Super Expressowi" Krzysztof Malawko (56 l.), rzecznik metra. Pierwsze zamknięcie już dziś wieczorem, drugie w weekend między 20 a 23 kwietnia, a ostatnie 27-30 kwietnia.

Mniejszy ruch

- To najbardziej optymalne terminy, bo wtedy jest najmniej pasażerów i utrudnienia związane z zamknięciem będą najmniejsze - tłumaczy rzecznik Warszawskiego Metra.

Zastępczy autobus

Między Centrum a Ratuszem - Arsenał nie będzie kursował pociąg wahadłowy. - Pasażerowie będą musieli się przesiąść do komunikacji naziemnej. W tych dniach kursować będzie autobusowa linia zastępcza Z-1 między metrem Marymont a Politechniką.

Budowniczowie metra muszą wybierać ziemię pod przyszłą klatkę schodową II linii metra oraz zrobić przejście łączące obie linie podziemnej kolejki.

Pasażerowie muszą być cierpliwi

- Prosimy pasażerów o cierpliwość i korzystanie z zastępczej komunikacji autobusowej, która będzie kursowała między Marymontem a Politechniką i zatrzymywała się na przystankach w pobliżu metra - mówi Krzysztof Malawko (56 l.), rzecznik Metra.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE