Dramatyczna akcja ratunkowa na moście Siekierkowskim. 16-latka skoczyła do lodowatej wody!

i

Autor: Tadeusz Mróz

Co tam się działo?!

Szarpanina na moście Siekierkowskim, 16-latka wpadła do Wisły. Wyłowiono ją 3 km dalej

2023-04-26 12:40

Służby ratunkowe natychmiast ruszyły na pomoc nastolatce, która chwilę po godzinie 10 w środę, 26 kwietnia, spadła do Wisły z mostu Siekierkowskiego. 16-latka stała za barierkami, a na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia. Doszło do szarpaniny, w wyniku której dziewczyna wpadła do lodowatej wody. Została wyłowiona 3 kilometry dalej w okolicach mostu Łazienkowskiego. Wychłodzoną kobietę przetransportowano do szpitala.

Warszawa. Horror na moście Siekierkowskim. 16-latka w Wiśle

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w środę, 26 kwietnia, przed południem. Jak ustalili reporterzy „Super Expressu", nastolatka podjęła dramatyczną decyzję i przeszła za barierki mostu Siekierkowskiego. Z pomocą natychmiast ruszyli świadkowie zdarzenia. Wywiązała się szarpanina, w wyniku której 16-latka spadła do Wisły z dużej wysokości. 

Dziewczyna była za barierkami. Świadkowie zatrzymali się przy dziewczynie i próbowali ją wciągnąć na most. Doszło do szarpaniny. W pewnym momencie kobieta wyrwała się i wpadła do Wisły. Płynęła z nurtem kilka km – przekazał fotoreporter „Super Expressu”, który pojawił się na miejscu zdarzenia.

Informacje potwierdził nam również Szymon Kisieliński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. – Nastolatka skoczyła do Wisły z mostu Siekierkowskiego. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej w tym specjalistyczną grupę wodno-nurkową. Kobieta została podjęta przez policję rzeczną i przetransportowana do portu praskiego – informuje nas strażak.

Na miejscu czekał na nią zastęp ratownictwa medycznego. Dziewczyna była przytomna, lecz wychłodzona. Została przewieziona do szpitala.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia