Tłumy w ogródkach i na ulicach! Tak warszawiacy świętowali luzowanie obostrzeń [ZDJĘCIA]

2021-05-15 8:46

Na ten dzień czekali wszyscy! W nocy z piątku na sobotę po raz pierwszy od siedmiu miesięcy otworzyły się ogródki restauracji, barów i pubów. Dodatkowo od 15 maja zniesiony został obowiązek zakrywania nosa i ust na przestrzeniach otwartych. Nic dziwnego, że warszawiacy wspólnie świętowali częściowy powrót do normalności. Gdzie były tłumy?

Warszawiacy świętowali poluzowanie obostrzeń. Wielka feta i wspólne biesiadowanie

Od 15 maja, czyli od soboty, znów mogą działać ogródki restauracyjne. Zarówno właściciele knajp, jak i ich goście czekali na ten moment z utęsknieniem. Najlepiej było to widać w Warszawie. Równo o północy zaczęło się wielkie świętowanie częściowego powrotu do przedcovidowej rzeczywistości. - To jakbyśmy wyszli wszyscy z jakiejś apokalipsy - mówili reporterowi WP warszawiacy. Jak relacjonuje PAP, najwięcej warszawiaków było w popularnych miejscach stolicy - w Hali Koszyki, Barze Studio czy Kulturalnej. Tłumy także na pokładzie BarKI, gdzie mieszkańcy wspólnie śpiewali i tańczyli do białego rana.

ZOBACZ: Luzowanie obostrzeń 15.05.2021. Ważny apel Rafała Trzaskowskiego. "Na wniosek policji..."

Luzowanie obostrzeń w restauracjach. Co się zmieni?

Od 15 maja lokale gastronomiczne mogą obsługiwać gości na zewnątrz, w ogródkach. Już od 29 maja będą mogli przyjąć klientów także wewnątrz. Lokale będą jednak otwarte pod pewnymi warunkami. W przypadku działalności ogródków restauracyjnych, jak i lokali gastronomicznych będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny – maksymalnie 50 proc. obłożenia lokalu, a także zachowana bezpieczna odległość i limit osób. W rozporządzeniu napisano, że klienci będą musieli zajmować, co drugi stolik i odległość między stolikami będzie musiała wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami postawiona zostanie przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.

Trzaskowski poza PO? Znamienne słowa Pawła Zalewskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE