Szok!

Warszawa: Truli emerytów i przejmowali mieszkania. Jest akt oskarżenia dla gangu trucicieli

2023-05-12 11:15

Ciąg dalszy wstrząsającej sprawy. Szajka bandytów mordowała w Warszawie starsze osoby i przejmowała ich nieruchomości. Jak twierdzą śledczy, banda zdobywała zaufanie samotnych emerytów i uśmiercała ich zatrutym alkoholem. Teraz do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga trafił akt oskarżenia. Na ławie zasiądzie aż 6 osób. Są oskarżeni o zabicie 5 ludzi.

Gang trucicieli z Warszawy. Zabijali emerytów i przejmowali mieszkania. Jest akt oskarżenia

O wstrząsającej sprawie informowaliśmy na łamach „Super Expressu” wielokrotnie. Wszystko wyszło na jaw na początku 2022 r. Jak ustalili śledczy grupa działała od kilku lat na terenie Warszawy i Mazowsza. Bandyci wyszukiwali schorowane i często uzależnione od alkoholu starsze osoby. Pomagali w załatwianiu spraw, obiecywali wyjście z długów. W tym celu prosili o przepisanie praw do nieruchomości. Gdy taki dokument był już podpisany zabijali swoje ofiary zatrutą wódką.

Teraz 6 osób zamieszanych w morderczy proceder stanie przed sądem. - Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie w dniu 8 maja 2023 roku skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, w tym notariuszowi - informuje Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka tamtejszej prokuratury. Zamieszani w sprawę jest notariusz, który pomagał pozbyć się nielegalnie zdobytej nieruchomości.

Jak przekazała w ubiegłym roku prokuratura, za trucie swoich ofiar odpowiadał głównie 43-letni Roman P. Był on hersztem bandy, w której działał również jego brat Krzysztof P. oraz Wiesław A. i Paweł S.

W sprawę miał też być zamieszany Robert S. Szajka wpadła, bo Robert S. "pochwalił się" procederem swojej znajomej. Przerażona kobieta zawiadomiła policję o wszystkim. Zatrzymanym za popełnione czyny grozi dożywocie.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany