Warszawa: W KOŃCU naprawią balustradę! Opłaciło się ponad rok poczekać!

2020-07-15 20:30 Norbert Amlicki
Awantura na placu budowy w centrum Wrocławia. Robotnicy pokłócili się o kradzioną koparkę! (zdjęcie poglądowe)
Autor: dimitrisvetsikas1969/PD/pixabay.com

Tajemnicze zdarzenie miało miejsce w okolicach placu Zamkowego nad trasą W-Z w czerwcu ubiegłego roku. Fani zabytku na starówce w końcu się doczekali i element zostanie naprawiony już wkrótce.

Najprawdopodobniej wyniku uderzenia pękła zabytkowa balustrada wykonana z piaskowca a cała konstrukcja została znacznie naruszona. -Opinia ekspertów potwierdziła, że pęknięcia pojawiły się w wyniku silnego uderzenia. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań i konsultacji, m.in. z konserwatorem zabytków ma być on odtworzony. - przekonywał rok temu Zarząd Dróg Miejskich. No i wygląda na to, ze w końcu zostanie zrekonstruowany.

Warszawa: TE LICZBY PRZERAŻAJĄ! Tyle wypadków miały miejskie autobusy!

Super Raport 15 VII (goście: Horała, Kamiński, Matczak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Warszawa: SZOK! PIJANA złodziejka UCIEKAŁA TAKSÓWKĄ przed policją!

Do długiego czasu oczekiwania odniósł się ZDM. - Rozszerzony zakres prac spowodował konieczność opracowania szczegółowego projektu, który musiał być zatwierdzony przez konserwatora zabytków. Z tego powodu od momentu uszkodzenia do rozpoczęcia naprawy minęło więcej czasu, niż pierwotnie zakładaliśmy. - tłumaczą się drogowcy. Odtwarzanie balustrady ma potrwać do końca listopada pod okiem konserwatora i jego wytycznych. Zarząd Dróg Miejskich do odbudowy chce użyć elementów zdemontowanych ze zniszczonej konstrukcji, aby jak najbardziej przypominała oryginał. Prace nie spowodują żadnych utrudnień w ruchu!

Warszawa: Mieszkańcy będą zadowoleni! Nowy, funkcjonalny skwer w Warszawie [GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.