Warszawiacy tłumnie ruszyli na Bulwary i Poniatówkę. Na nich policjanci i strażnicy miejscy

2021-04-01 19:00
Bulwary nad Wisłą w Warszawie
Autor: archiwum serwisu Widok z mostu Śląsko- Dąbrowskiego. Bulwary tworzą trzy ciągi: pas spacerowy, rekreacyjny oraz ścieżka rowerowa. Fot. Bartek Barczyk

Wiosenna aura skłania warszawiaków do wizyt nad Wisłą. "Strażnicy miejscy i policjanci także wrócili na bulwary i Poniatówkę" - podkreślił Sławomir Smyk ze stołecznej straży miejskiej. Od środy na warszawskich bulwarach trwają działania prewencyjne straży miejskiej i policji w związku z powrotem nad Wisłę licznych spacerowiczów - poinformował funkcjonariusz stołecznej straży miejskiej.

"Od środy w tych miejscach prowadzone są skoordynowane działania prewencyjne straży miejskiej i policji. W zależności od pory dnia i nasilenia ruchu pieszego, brzegi rzeki patroluje nawet kilkudziesięciu funkcjonariuszy" - zaznaczył Sławomir Smyk ze stołecznej straży miejskiej.

Wskazał, że działania służb intensyfikowane są popołudniu i wieczorem oraz w weekendy. "Obecność strażników i policjantów ma na celu skłonienie spacerowiczów do zachowań odpowiedzialnych i zgodnych z przepisami" - tłumaczył.

Strażnicy miejscy vs. mieszkaniec jedzący hot doga!

"Przypominamy, że w związku z sytuacją pandemiczną, w miejscach ogólnodostępnych obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką oraz obowiązek zachowania dystansu społecznego" - przypomniał Sławomir Smyk.

"W mocy jest też wprowadzony w maju ubiegłego roku zakaz spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka" - dodał.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE