Co on tam robił?

Warszawa. Wielki wąż leżał pod ławką na Żoliborzu! Do akcji ruszyli strażnicy

2023-08-31 18:07

Szok, na prywatnej żoliborskiej posesji kobieta znalazła wielkiego węża! Żółty gad wygrzewał się na patio pod ławką i ani myślał się stamtąd ruszyć. Wystraszona kobieta natychmiast zadzwoniła do straży miejskiej. Funkcjonariusze z ekopatrolu ruszyli na miejsce. Okazało się, że sprawcą zamieszania jest wąż pochodzący z Afryki.

Warszawa. Afrykański wąż wygrzewał się na Żoliborzu!

Mieszkanka Sadów Żoliborskich przy ul. Jasnodworskiej z pewnością nie spodziewała się takiej wizyty. Interwencja miała miejsce 25 sierpnia. Po nieproszonego gościa przyjechali specjaliści z ekopatrolu. - O swoim odkryciu kobieta powiadomiła pracownika ochrony, a ten wezwał Ekopatrol. Funkcjonariusze zastali przy ul. Jasnodworskiej zdenerwowaną kobietę, która wskazała strażnikom dużą ławkę na patio, pod którą rozłożył się wąż. Miejsce było nasłonecznione i ciepłe, a takie warunki skłaniają te gady do relaksu – informują na swojejstronie strażnicy.

Po bliższych oględzinach okazało się, że gad jest zupełnie niegroźny. - Miał około 1,5 metra długości i był podobny do popularnego węża zbożowego - powiedziała funkcjonariuszka, która z kolegą przeprowadzała interwencję. Wąż nie stwarzał problemów. Bez trudu dał się umieścić w worku transportowym.

Trafił ośrodka CITES przy warszawskim ZOO. Jego pracownicy stwierdzili, że to wąż mahoniowy! Pochodzi z Afryki i chętnie wędruje do miejsc zamieszkiwanych przez ludzi. Jest bardzo łagodny i w warunkach hodowlanych potrafi jeść z ręki.

Sonda
Czy boisz się węży?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany