Ptak Warsaw Expo

i

Autor: Ptak Warsaw Expo Wnętrze w Ptak Warsaw Expo

Warszawa: Wojsko wkracza do hali Expo! Będzie kolejny szpital polowy?

2020-10-24 15:59

Wojsko Polskie zorganizuje tymczasowy szpital wojskowy do walki Covid-19 w warszawskim Centrum EXPO XXI - zdecydował minister obrony Mariusz Błaszczak. Szpital zacznie funkcjonować 16 listopada - poinformował w sobotę wydział prasowy Centrum Operacyjnego MON.

Szpital będzie przyjmował pacjentów wymagających kontynuacji leczenia szpitalnego - zarówno wymagających intensywnej terapii, jak i leczenia zachowawczego - zapowiedział resort obrony narodowej.

W pierwszym etapie funkcjonowania szpital będzie miał 300 łóżek, w drugim kolejne 300. Według oceny wojska warszawski obiekt przy ul. Prądzyńskiego na Woli pozwala na zorganizowanie nawet tysiąca łóżek.

Warszawa: Zaczyna się remont niesamowitego budynku na Pradze!

Szpital będzie zbudowany w sposób modułowy. To innowacyjna konstrukcja, umożliwiająca maksymalnie wydajne wykorzystanie kadry medycznej. Jeden moduł może pomieścić od dwunastu stanowisk intensywnej terapii, nawet do trzydziestu przeznaczonych do leczenia zachowawczego - podał wydział prasowy CO MON.

Wojsko podkreśla, że tymczasowy szpital do walki Covid-19 zapewni wysoką jakość leczenia chorych oraz zagwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego. - Leczenie w nim będzie równoznaczne z leczeniem w szpitalu stałym - czytamy.

Szpital na Stadionie Narodowym NIE POWSTANIE na czas? Zarządzono kwarantannę

Nowa placówka będzie obsługiwała pacjentów z Warszawy i regionu. Nie będzie wykonywała funkcji segregacyjnej – pacjenci będą do niego kierowani z innych szpitali na podstawie niewydolności narządów (tzw. kwalifikacji w skali SOFA) oraz kryteriów przyjęć na oddziały intensywnej terapii.

Szpital w hali Expo zostanie zorganizowany przez Wojskowy Instytut Medyczny, a personel zapewni kadra Wojska Polskiego. W szpitalu zostaną wykorzystane doświadczenia i dobre praktyki z rejonów najbardziej dotkniętych koronawirusem.

Zatrzymają polskie pociągi na godzinę w środku nocy! Pasażerowie będą w SZOKU

Dyrektorem medycznym i zarządzającym projektem zostanie kpt. dr n. med. Jacek Siewiera, który w czasie pierwszej fali epidemii dowodził misjami medycznymi we Włoszech i USA - zapowiedział resort.

Pogoda w Polsce: Z ciemnych chmur może trochę popadać [INFOGRAFIKA]

Polowy Narodowy. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 139
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany