Tramwaj w Warszawie - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Zarząd Transportu Miejskiego

Szok w stolicy

Warszawa. Nowe tramwaje Pesy do naprawy. Miasto zapłaci pół miliarda złotych!

2022-09-09 7:13

Tramwaje Warszawskie wysyłają do naprawy wszystkie nowe niskopodłogowce! Remont 266 pojazdów ma przeprowadzić bydgoska PESA. Przedsiębiorstwo wystawi za to miastu rachunek na gigantyczną kwotę 0,5 mld złotych. Dlaczego nowe maszyny przejdą tak kosztowne prace i co zostanie w nich wymienione? Okazuje się, że powód jest prosty.

Warszawa. Tramwaje do naprawy. Co się stało?

Kilkadziesiąt nowych tramwajów czeka remont. Takie informacje przekazała stołeczna spółka. Co jest powodem drogiej renowacji nowych maszyn? Okazuje się, że to rutynowa sprawa. – Tramwajów wyprodukowanych przez bydgoską firmę PESA, które będą wymagać naprawy głównej mamy łącznie 266. Chodzi o naprawy główne wózków i nadwozia – wyjaśnia na łamach portalu transport-publiczny.pl Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Przeczytaj również: Rusza budowa trasy tramwajowej do Wilanowa. Duże utrudnienia na Mokotowie

Co pracownicy wymienią podczas remontu? Chodzi o naprawę główną nadwozia. W części pojazdów zostaną wymienione m.in. drzwi, odbieraki prądu, rampę wjazdową, przejścia międzyczłonowe, system ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji, szyby, wycieraczki, lusterka, oświetlenie, sprzęg, zgarniacze, układ smarowania obrzeży kół, system piaskowania, baterie akumulatorów, system ogrzewania, wyposażenie wewnętrzne i układ hamulcowy.

Tramwaje dojadą do Wilanowa

Warszawa. 5 lat remontów

Tramwaje nie pojadą na naprawy jednocześnie. Umowa, będzie realizowana przez okres 5 lat. Termin składania ofert minie 3 listopada.

Sonda
Czy tramwaje w Warszawie są bezpieczne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany