Dlaczego aż tak długo?!

Warszawa. Mieszkańców czeka prawdziwy dramat. Wyłączą im ogrzewanie i ciepłą wodę aż na 5 dni

2022-09-25 12:57

Nieciekawy czas czeka część mieszkańców Warszawy. Przez pięć dni mieszkający na Sielcach nie będą mieli ani ciepłych grzejników, ani ciepłej wody w kranach! Nasuwa się pytanie, dlaczego we wrześniu, przy nocnych spadkach temperatury i ogólnym pogorszeniu aury za oknem ciepłownicy planują wywinąć taki numer lokatorom? Okazuje się, że wszystko zaplanowane było przez tramwajarzy, którzy budują torowisko na ulicy Gagarina.

Brak ciepła w Warszawie przez pięć dni

Na klatkach schodowych, w blokach stojących przy ulicy Gagarina pojawiły się kartki, z których mieszkańcy mogą wyczytać, że ich kaloryfery będą zimne, a z kranów nie będzie lecieć ciepła woda. Takie utrudnienie ma trwać przez aż pięć dni: od poniedziałku, 26 września, od godziny 8.00, do piątku, 30 września, do północy. Zdenerwowani mieszkańcy zgłosili się do redakcji "Super Expressu" z pytaniem: dlaczego takie rzeczy planowane są w zimne dni, a nie jak jeszcze niedawno panowały w Warszawie upały? - Można przecież to było zrobić kilka miesięcy wcześniej. Czy my nic nie potrafimy porządnie zaplanować? - zapytała ze zirytowaniem Grażyna Kołakowska (45 l.), jedna z lokatorek z tamtejszego bloku.

Nie przegap: Przerażający wypadek pod Siedlcami. BMW owinęło się wokół pnia!

Wszystko przez tramwaj na Gagarina

Jak się okazało, wyłączeniami ciepła teoretycznie stoi firma Veolia Energia Warszawa. Jej przedstawicielka szybko jednak zrzuciła winę na tramwajarzy, którzy realizują swoje prace przy ul. Gagarina. - Inwestycja Tramwajów Warszawskich tj. budowa linii tramwajowej powoduje konieczność przebudowy sieci ciepłowniczej – powiedziała Aleksandra Żurada, dyrektor komunikacji z Veolii. Nowe podziemne ciepłociągi są projektowane i wykonywane przez Tramwajarzy. Veolia jest tylko odpowiedzialna za sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem sieci ciepłowniczej. Tramwajarze zrzucają zaś winę na biurokrację… - Termin rozpoczęcia robót wynika z wielu czynników. Przetargi, finanse, prace nad dokumentami – wylicza Maciej Dutkiewicz, rzecznik TW.

Pięć dni będą bez ogrzewania i ciepłej wody. Mieszkańcy cierpią przez budowę tramwajarzy

i

Autor: Marek Kudelski
Na pięć dni tramwajarze wyłączą ogrzewanie i ciepłą wodę. Dramat mieszkańców ulicy Gagarina

Tramwaj i kolektor na Gagarina

Budowa trasy tramwajowej na ul. Gagarina rozpoczęła się w maju. W ramach inwestycji ma powstać zielone torowisko o długości ponad 1 km, od ul. Sułkowickiej do Czerniakowskiej, przystanki i terminal tramwajowy przy ul. Czerniakowskiej. Wybudowane zostaną również chodniki i ścieżki rowerowe. Przy okazji przebudowy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji buduje kolektor ściekowy o długości ok. 1,2 km. Wartość umowy wynosi ponad 4 mln zł. Prace mają potrwać niemal 3,5 roku.

Ważna informacja dla mieszkańców!

Dokładne informacje dotyczące wyłączeń ciepła mają pojawić się w poniedziałek, 26 września, na stronie www.energiadlawarszawy.pl. Tam zawarta ma być dokładna lista dresów objętych utrudnieniami.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?