Seniorzy bronią oddziału geriatrycznego.

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Warszawa. Zakaz wychodzenia dla seniorów. Lista ZAKAZÓW [AKTUALIZACJA]

2020-10-23 11:27

Późnym wieczorem media obiegły bardzo niepokojące informacje dotyczące kolejnych restrykcji. Podano nieoficjalnie, że gastronomia zostanie zamknięta, a jeszcze później, że seniorzy będą mieli zakaz wychodzenia z domów. Czarny scenariusz potwierdził się! Wracają drastyczne ograniczenia! Czy to już można nazwać lockdownem?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał wczoraj dwie strategie walki z COVID-19 i wprowadzania restrykcji. Pierwsza miałaby być długoterminowa, ale obostrzenia nie były by tak ostre. W druga strategii miałyby obowiązywać surowe restrykcje, które trwałyby znacznie krócej. Minister Kraska jest orędownikiem tego drugiego scenariusza.

Mandaty, zatrzymania, wnioski do sądu i sanepidu - stołeczna policja podsumowała nocne protesty [GALERIA, WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki jednak cały czas zapowiada, że droga środka jest najlepszą drogą aby przetrwać pandemię. Ale z tych informacji, które wczoraj obiegły kraj wynika, że w rządzie jest więcej zwolenników tej drugiej strategii. Rząd podobno chce, zamknąć lokale gastronomiczne, żeby posiłki były wydawane tylko na wynos. Niedawno głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy MZ Wojciech Andrusiewicz, który stwierdził, że jednym z powodów rosnącej liczby zakażeń jest obecność gości w lokalach gastronomicznych oraz nieodpowiedzialność restauratorów.

Która z tych strategii zostanie wybrana? Przekonamy się o tym za chwilę!

Najgorsze obawy się potwierdziły. Dziś Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach!

- Cała Polska staje się strefą czerwoną

- Szkoła Podstawowa od 4-8 w trybie zdalnym

- Młodzież od 8-16 nie mogą samodzielnie przemieszczać się

- Lokale gastronomiczne zamknięte, tylko dania na wynos - na 2 tyg. z możliwością przedłużenia

- Zakaz spotkań i aktywności osób powyżej 5 w jednej grupie (osoby mieszkające razem i pracujący nie podlegają obostrzeniu)

- Program "Ochrona Seniorów" powyżej 70 osób mają zakaz wychodzenia z domu

- Zamknięte Sanatoria

-Musimy zahamować przyrost zakażeń. Obostrzenia będą miały skutek za około 10- 14 dni. Jeśli obostrzenia nie będą działały, to będą wprowadzane dalsze obostrzenia. - tłumaczy swoją decyzję Mateusz Morawiecki. Czechy i Irlandia zrobiły całkowity lockdown, a Francja wprowadziła godziny policyjne - kontrastuje premier. Zmiany wejdą w życie od soboty 24 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE