Poważne zmiany w Komendzie Stołecznej Policji. Znamy nazwisko nowego komendanta

i

Autor: archiwum se.pl Nadinsp. Paweł Dobrodziej, dotychczasowy Komendant Stołeczny Policji

Poważne zmiany w Komendzie Stołecznej Policji. Znamy nazwisko nowego komendanta

2021-01-05 13:51

Paweł Dobrodziej nie jest już Komendantem Stołecznej Policji. Został on powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego służbę kryminalną. Jak poinformował Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy KGP, do zespołu Komendy Stołecznej Policji dołączy nadinsp. Paweł Dzierżak.

O dużych zmianach w policji jako pierwsi poinformowali dziennikarze RMF24. Nadinspektor Paweł Dobrodziej został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji w miejsce nadinsp. Kamila Brachy, który przeszedł na emeryturę. Bracha o swoich planach poinformował już w zeszłym roku, ale na prośbę Komendanta Głównego pozostał na stanowisku, by dokończyć rozpoczęte projekty.

Paweł Dobrodziej, który dotychczas kierował jednym z największych garnizonów w kraju będzie odpowiadał za nadzór nad służbą kryminalną. Jak przyznaje rzecznik KGP, insp. Mariusz Ciarka - "to bardzo doświadczony policjant".

Tym samym na stanowisku Komendanta Stołecznego Policji powstał wakat. W związku z tym powołany został nadinsp. Paweł Dzierżak, dotychczasowy Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach.

Zabił sąsiada bo zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki