Zuchwały napad przed bankiem w Śródmieściu! Zginęła torba z gotówką, trwa obława

i

Autor: Tadeusz Mróz Super Express

Nowe fakty

Warszawa. Zuchwały napad przed bankiem w Śródmieściu! Zginęła torba z gotówką, trwa obława [AKTUALIZACJA]

2023-08-10 10:36

Napad pod bankiem w Warszawie! Mężczyzna wychodzący z placówki stracił torbę z duża kwotą w gotówce. Do zuchwałej kradzieży pieniędzy doszło w środę, 9 sierpnia, popołudniu przed bankiem PKO SA przy ul. Czackiego w Śródmieściu. Policja szuka sprawców napadu. Przestępcy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem. Ukradli kilkaset tysięcy w obcej walucie.

Warszawa. Napad przed bankiem, zgięła torba z pieniędzmi

Do napadu doszło około godziny 15:30. Klient banku wyszedł z torbą z pieniędzmi. Przed budynkiem czekali na niego przestępcy. Nagle bandyci podbiegli i wyrwali mu z rąk torbę. Sprawców było prawdopodobnie trzech. Policjanci prowadzą poszukiwania przestępców. - Mężczyźnie została wyrwana torba, w której znajdowały się pieniądze – podał w rozmowie z TVN Warszawa podkomisarz Rafał Rutkowski, z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji. Na razie nie znamy dalszych szczegółów.

Aktualizacja, godz. 10:30

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie sprawcy zabrali równowartość kilkuset tysięcy złotych w gotówce. Policjanci zabezpieczyli już miejski monitoring. - Sprawców było trzech. Trwają czynności mające na celu ustalenie ich tożsamości - powiedział podkom. Robert Szumiata z policji. Jeden z nich siedział za kierownicą samochodu. Dwóch podbiegło do poszkodowanego. Poturbowali go i odebrali pieniądze. Potem odjechali w nieznanym kierunku.

Napad w Warszawie

W stolicy co jakiś czas dochodzi do podobnych zdarzeń. W marcu informowaliśmy na łamach "Super Expressu" o napadzie na lombard na Ursynowie. Z rozbitej wystawy zniknęło złoto i biżuteria. Sprawcy rozbili szybę wystawową młotkiem, a potem odjechali samochodem.

Sonda
Czy boisz się ulicznych napadów?