Wąż w ogrodzie! Mieszkaniec Wesołej znalazł gada na swojej posesji [ZDJĘCIA]

2019-01-08 13:56
Wąż znaleziony w ogrodzie w Wesołej
Autor: strazmiejska.waw.pl Wąż znaleziony w ogrodzie w Wesołej

Mieszkaniec Wesołej znalazł w swoim ogrodzie węża. Zawiadomił ekopatrol warszawskiej straży miejskiej. Nie wiadomo jak gad znalazł się na wolności. 

Po przyjechaniu na miejsce funkcjonariuszy ekopatrolu okazało się, że jest to wąż królewski o długości jednego metra i czarno-szarym ubarwieniu. Został przewieziony w specjalnym pojemniku do siedziby straży miejskiej przy ulicy Sołtyka, a następnie przewieziono go do oddziału CITES przy warszawskim ZOO. 

Wąż królewski znaleziony w Wesołej
Autor: strazmiejska.waw.pl Wąż królewski znaleziony w Wesołej

 

Czytaj także: Nie będzie masowego odstrzału dzików? Zebrano już ponad 60 tys. podpisów pod petycją [AUDIO]

Nie wiadomo w jaki sposób wąż znalazł się na posesji mieszkańca Wesołej. Prawdopodobnie gad uciekł z terrarium, albo po prostu ktoś go wypuścił. 

Wąż królewski znaleziony w Wesołej
Autor: strazmiejska.waw.pl Wąż królewski znaleziony w Wesołej

 

Czytaj także: Chcesz mieć lwa, tygrysa, albo słonia? Teraz możesz go zaadoptować! [WIDEO, AUDIO]

Zwierzęta żyją w Ameryce Południowej i w Meksyku. Nie są jadowite, ale żywią się innymi wężami - małe węże połykają żywcem, a większe najpierw duszą. Wąż królewski jest odporny na toksyny swoich ofiar. 

Niż Benjamin nad Polską. Zobacz WIDEO: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE