Kłopoty komunikacyjne piątek-niedziela

i

Autor: ORLEN Warsaw Marathon Kłopoty komunikacyjne piątek-niedziela

Weekendowe utrudnienia na ulicach Warszawy: nie będzie łatwo! [INFORMATOR]

2019-04-12 15:07

W piątek wieczorem procesje Drogi Krzyżowej, w sobotę mecz Legii i pierwszy tegoroczny NightSkating rolkarzy, a w niedzielę Orlen Warsaw Marathon - dużo się będzie działo w ten weekend w stolicy. A to oznacza również poważne kłopoty dla mieszkańców i to nie tylko tych zmotoryzowanych. 

W piątek wieczorem w różnych miejscach Warszawy ruszą ulicami procesje Drogi Krzyżowej. Oznacza to czasowe zamknięcia ulic i zakłócenia w ruchu komunikacji miejskiej właściwie we wszystkich dzielnicach. Różne parafie o różnych godzinach planują rozpoczęcie procesji, więc informacje o ewentualnych zmianach należy sprawdzać na stronie Urzędu Miasta oraz ZTM.

Przeczytaj także: Górczewska - zwężać czy nie? Jest petycja przeciwników [AUDIO]

W sobotę kłopoty komunikacyjne w centrum zaczną się po południu: jak zwykle kiedy gra Legia. Od g. 16 zostanie zamknięty dla ruchu kołowego rejon stadionu przy Łazienkowskiej oraz odpowiednio zmienione trasy autobusowe. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Przeczytaj także: Żołnierska szersza i szybsza

Również w sobotę ruszy pierwszy po zimowej przerwie NightSkating czyli wieczorny przejazd rolkarzy ulicami miasta. Startując spod pomnika Kopernika o godz. 20 zamierzają przejechać ponad 20-kilometrową trasę przez centrum, dotrzeć na na rondo Wiatraczna, by powrócić na miejsce startu. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także: Uśmiech za odpowiednią prędkość? Chodzi o efekt psychologiczny! [AUDIO]

Natomiast w niedzielę Orlen Warsaw Marathon już od rana zablokuje centrum stolicy. Start nastąpi o 9 spod Stadionu Narodowego, meta jest również tam, a trasa wiedzie przez Pragę Południe, Śródmieście i Mokotów. Zakończenie imprezy przewidywane jest ok 14.30 a do tego czasu trzeba przygotować się na poważne utrudnienia i zmiany w komunikacji. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach Urzędu Miasta oraz ZTM.

Brutalny atak na kierowcę Ubera. Zobacz wideo: