W środku byli ludzie!

Wiatrakowiec przewrócił się podczas startu. Leżał kołami do góry

2022-12-30 10:53

Do wypadku doszło w czwartkowe popołudnie, 29 grudnia. Na lądowisku w Baranowie (pow. grodziski) podczas startu przewrócił się wiatrakowiec. Kiedy na miejsce przybyli strażacy, maszyna znajdowała się kilka metrów od pasa startowego. Wiatrakowiec był odwrócony do góry kołami. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wiatrakowiec przewrócił się podczas startu

O niebezpiecznym zdarzeniu poinformowała Państwowa Straż Pożarna w Grodzisku Mazowieckim za pośrednictwem mediów społecznościowych. - O godz. 15:18 wpłynęło zgłoszenie o wywróceniu się wiatrakowca na lądowisku w miejscowości Baranów przy ul. Okopowej, powiat grodziskiDyżurny SK KP PSP w Grodzisku Mazowieckim na miejsce zadysponował dwa zastępy z JRG z Grodziska Mazowieckiego i dwa zastępy z OSP Baranów – poinformował asp. Krzysztof Stefaniak z PSP w Grodzisku Mazowieckim.

Po dojeździe druhów na miejsce zdarzenia okazało się, że wiatrakowiec znajduje się ok. 5 metrów poza pasem startowym i faktycznie jest obrócony kołami do góry. - W statku powietrznym znajdowały się 2 osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach - podał asp. Krzysztof Stefaniak.

Policja wyjaśni przyczyny wypadku

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a także uniemożliwieniu wycieku paliwa oraz odłączeniu akumulatorów. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przepadał uczestników wypadku. Na szczęście nie wymagali oni hospitalizacji. Na miejscu obecni byli też funkcjonariusze policji, którzy będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek?
Nasi Partnerzy polecają