Wielka awaria w centrum, kierowcy przecierają oczy. Nie da się zapłacić za parkowanie. Posypią się mandaty?

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Wielka awaria w centrum, kierowcy przecierają oczy. Nie da się zapłacić za parkowanie. Posypią się mandaty?

Uwaga!

Wielka awaria w centrum Warszawy, kierowcy przecierają oczy. Nie da się zapłacić za parkowanie

2022-12-14 11:53

Wielka awaria w centrum. W środę (14 grudnia) od rana kierowcy parkujący samochody w środku miasta nie mają jak zapłacić za postój. Parkomaty zbuntowały się i nie przyjmują płatności kartą. Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że sytuacja jest poważna. Służby pilnie pracują nad naprawą awarii. Jak długo może potrać?

Warszawa. Wielka awaria parkomatów w centrum

Znalezienie miejsca do zaparkowania samochodu w centrum Warszawy, to jak szukanie igły w stogu siana. Teraz na dodatek jest problem z uiszczeniem opłaty. Od rana kierowcy parkujący w Śródmieściu mają poważny problem. Parkomaty nie przyjmują płatności kartą. - Część parkomatów w ścisłym Śródmieściu nie realizuje płatności kartą, operator pracuje nad rozwiązaniem problemu – tłumaczy rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

Jak ustalili reporterzy „Super Expressu” nie działa m.in. parkomaty w rejonie Frascati. Wyświetla się na nich komunikat o błędzie: "Transakcja anulowana". Brak możliwości płacenia kartą nie zwalnia jednak z obowiązku opłacenia miejsca. - Każda reklamacja jest rozpatrywana indywidualnie. Przypominam jednak, że wszystkie parkomaty mają możliwość płatności gotówką. Można też skorzystać z aplikacji na telefon - wyjaśnia rzecznik ZDM.

Awaria w Warszawie. "Niczego dziś nie załatwicie"

Awaria ma dotyczyć też systemów Warszawskiego Transportu Publicznego. - Karty Warszawiaka ani nic innego dziś nie załatwicie - padł internet i wszystkie systemy w WTP Warszawa - i nie wiadomo, do kiedy to potrwa… - napisała na Twitterze działaczka i aktywistka miejska Justyna Glusman. ZDM wyjaśnia jednak, że te dwie awarie nie mają ze sobą związku.

Sonda
Czy opłaty za parkowanie są zbyt wysokie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany