Groza w Warszawie

Wielka ewakuacja na Woli w Warszawie. Robotnicy znaleźli bombę. W akcji wojskowi saperzy

2022-08-10 17:31

Podczas budowy tramwaju na Kasprzaka w środę (10 sierpnia) pracownicy natknęli się na wielką bombę! O groźnym niewybuchu natychmiast powiadomili policjantów, a ci wojskowych saperów. Zagrożenie było tak duże, że żołnierze zarządzili ewakuację mieszkańców. Przez kilka godzin trwała akcja zabezpieczania ładunku.

Ewakuacja na Woli w Warszawie. Bomba w wykopie

W Warszawie pełno jest niebezpiecznych pamiątek z czasów wojny. Gdzie budowlańcy nie zaczną kopać, tam znajdzie się jakaś niespodzianka. Wielką bombę robotnicy znaleźli np. tuż pod Pałacem Kultury i Nauki.

Przeczytaj również: Bomba pod Pałacem Kultury. Wielka akcja policji, na miejscu wojskowi saperzy

Teraz wybuchowy zabytek robotnicy wykopali podczas budowy tramwaju na ul. Kasprzaka. - Około godz. 12:15 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu. Decyzją przybyłych na miejsce saperów zarządzono ewakuację mieszkańców z budynku przy ul. Kasprzaka 23a – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Gabriela Putyra ze stołecznej policji. Żołnierze przez dwie godziny pracowali w pocie czoła zabezpieczając ładunek. W końcu około godziny 15 udało się wywieźć go na poligon, a mieszkańcy powrócili do domów.

Bomba w Warszawie

Służby nie informują, jakiego typu i wagi był to ładunek. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.

Sonda
Widziałeś kiedyś przy pracy sapera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE