Wielka kasa dla warszawskiego metra. TA KWOTA zwala z nóg!

Metro Warszawa
Autor: Piotr Grzybowski

Szok. W czasie pandemii i cięcia kosztów w przedsiębiorstwach metro warszawskie otrzymało właśnie wielomilionową dotację. Kwota jest przeogromna. Całość ma zostać zostać spożytkowana na zakup nowoczesnego taboru.

Warszawskie metro otrzymało ogromne pieniądze. Na konto spółki wpłynie aż 392,5 mln złotych wsparcia od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz banku ING. Pieniądze muszą zostać przeznaczone na zakup ekologicznych środków transportu. Całość zostanie przeznaczona na zakup 45 nowoczesnych pociągów. Pierwsze składy są już w produkcji. To pierwszy w Polsce tego typu projekt w ramach programu Zielonych Miast EBOR. 

- Inwestując w jakość życia, w politykę społeczną, nie zaniedbujemy inwestycji infrastrukturalnych oraz związanych z ochroną środowiska. Rozbudowa metra jest dla Warszawy kluczowym zadaniem pod wieloma względami. Po pierwsze nasi mieszkańcy zyskują szybki i wygodny transport, a po drugie ma to ogromny wpływ na ekologię, która jest dla nas priorytetem. Warszawa jako pierwsza w Polsce dołącza do międzynarodowego programu „Zielone Miasta”. Podpisanie porozumienia o przystąpieniu stolicy do programu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju to kolejny krok w dobrą stronę - powiedział Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawy.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz: Wolę być Piotrusiem Panem polityki niż bandytą