Wielki huk nad Ursynowem przeraził mieszkańców. Wiemy, co się stało

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Co to było?

Wielki huk nad Ursynowem przeraził mieszkańców. Wiemy, co się stało

2024-02-29 8:28

Potężny hałas zerwał na nogi mieszkańców Ursynowa. W poniedziałek (26 lutego) około godz. 20 nad dzielnicą rozległ się wielki huk. Wystraszeni mieszkańcy zaczęli dociekać, co to było. Na w internecie, lokalnych grupach społecznościowych, pojawiło się wiele teorii. Okazuje się, że wszystkiemu winne są wojskowe samoloty.

Wielki huk nad Ursynowem przeraził mieszkańców. Wiemy, co się stało

Potężny huk od razu sprawił, że mieszkańcy zaczęli się niepokoić. Był na tyle głośny, że przeraził wszystkich, mimo pozamykanych okien. Niektórzy myśleli, że nad miastem przeleciała jakaś rakieta. Wszyscy zaczęli gorączkowo sprawdzać stronę z lotami, czyli Flightradar24. Niczego tam jednak nie znaleźli.

Jeden z czujnych mieszkańców rozwiał wszystkie wątpliwości. Udało mu się nagrać winowajcę. Był to wojskowy myśliwiec F-16. Informację potwierdzili wojskowi. - Po weryfikacji informacji dotyczących lotów F-16, uprzejmie informuję, że w godzinach wieczornych realizowane były loty treningowe z 31 BLT, których celem było doskonalenie procedur podejścia według przyrządów, do lądowania na lotnisku cywilnym - Warszawa Okęcie - przekazała w rozmowie z portalem o2.pl mjr Ewa Złotnicka, zastępca rzecznika prasowego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak wynika z komentarzy mieszkańców, to nie pierwsza tego typu sytuacja. Co więcej, można spodziewać się kolejnych niepokojących hałasów. Trwają ćwiczenia wojsk NATO pod kryptonimem Dragon 24. Bierze w nich udział łącznie 90 tys. żołnierzy państw sojuszu.

Wielki huk nad Ursynowem przeraził mieszkańców

i

Autor: Pawcio Stafcio / facebook.com Wielki huk nad Ursynowem przeraził mieszkańców

Dostałbyś się do wojska? Rozwiąż QUIZ z wiedzy niezbędnej zawodowemu żołnierzowi

Pytanie 1 z 13
Najdłuższą lądową linię graniczną Polska posiada z:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki