Wielki ogień

Wielki pożar domu w Glinkach pod Otwockiem. Poparzoną kobietę zabrał śmigłowiec LPR

2022-12-03 16:09

Dramat! W sobotę (3 grudnia) w drewnianym domu w miejscowości Glinki pow. Otwocki wybuchł pożar! Do akcji ruszyło aż 40 ratowników i 6 zastępów straży pożarnej. Gdy przyjechali na miejsce, drewniany dom płonął jak pochodnia. Na zewnątrz leżała poparzona kobieta. Po ranną pilnie przyleciał śmigłowiec ratunkowy.

Glinki. Pożar drewnianego domu. Kobieta została ranna

Wielka tragedia rozegrała się popołudniu. Kłęby dymu i jęzory ognia zaczęły nagle buchać z drewnianego budynku mieszkalnego w Glinkach. Na miejsce na sygnale ruszyły wszystkie służby: pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna. - O godzinie 13:20 przyszło wezwanie do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Gdy przybyliśmy na miejsce dom był objęty rozwiniętym pożarem – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” kpt. Maciej Łodygowski ze straży pożarnej w Otwocku.

Na zewnątrz leżała poparzona mieszkanka domu. Ratownicy udzielili jej pomocy, po czym zabrał ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Istniało podejrzenie, że w płonącym budynku jest ktoś jeszcze. Płomienie buchały jednak tak mocno, że dopiero po ich ugaszeniu udało się wejść do środka. Na szczęście informacje o drugiej poszkodowanej osobie się nie potwierdziły. W pogorzelisku ratownicy nikogo już nie znaleźli. - Akcja gaśnicza zakończyła się po godzinie 15 – podsumował kpt. Maciej Łodygowski.

Zdjęcia z dramatycznej akcji ratunkowej i gaśniczej zobaczysz w poniższej galerii:

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany