Wielki różaniec na ulicach Warszawy. Modlą się o ustanie „pandemii aborcji”

2022-05-15 17:31
Wielki różaniec na ulicach Warszawy. Modlą się o ustanie „pandemii aborcji”
Autor: PAP/Tomasz Gzell

Ulicami Warszawy przeszła gigantyczna Procesja Różańcowa za Polskę. Procesja rozpoczęła się o godzinie 15 przed sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej. Uczestnicy przejdą przez centrum miasta, aż na Plac Zamkowy. W sanktuarium Marii Bożej Łaskawej na Starym Mieście zaplanowano punkt końcowy.

Uczestnicy procesji swoją modlitwą chcą zadośćuczynić Bogu przede wszystkim za grzech aborcji. – Aborcja jest dziś w Europie powszechnie akceptowalna. Wiele krajów w pełni zalegalizowało możliwość dokonywania aborcji. Dlatego my, jako katolicy, chcemy w sposób zorganizowany, publiczny, wynagradzać za ten grzech Panu Bogu – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasowa prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

15 maja nie został wybrany przypadkowo. Jak informują organizatorzy, 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, natomiast 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najpiękniejsze kościoły w Warszawie. TOP 10 stołecznych świątyń [GALERIA]

Podczas procesji będziemy się modlić na różańcu i słuchać konferencji. Na Placu Zamkowym będzie błogosławieństwo, a o 17:30 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we mszy św. w kościele Matki Bożej Łaskawej – zapowiedział Ozdoba.

Procesja Różańcowa za Polskę to wydarzenie bez precedensu, które ma na celu zwrócenie uwagi na bardzo ważne sprawy. Przede wszystkim chodzi o konieczność zadośćuczynienia za grzechy przeciwko życiu. Aborcja jest dziś w Polsce i na świecie promowana i nazywana „zwykłym zabiegiem”. Coraz popularniejsza jest również bardzo niebezpieczna aborcja farmakologiczna. W tej sytuacji jako katolicy chcemy modlić się w intencji ustania tej „pandemii aborcji” – dodaje Ozdoba.

Organizatorami wydarzenia są wspólnoty oraz organizacje katolickie i pro-life, wspólnie zgromadzeni pod nazwą Zjednoczeni 2022.

Zniszczona przez wiatr iglica kościoła
Sonda
Czy chodzisz do kościoła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE