PELAGIA WSZAMAŁA TORT

Wielkie święto w warszawskim ZOO. Hipopotamica Pelagia świętowała 37. urodziny

2022-09-19 17:01

Wielkie wydarzenie w warszawskim zoo! 19 września 37. urodziny obchodziła hipopotamica Pelagia, podopieczna stołecznego ogrodu zoologicznego. Z tej okazji w zoo zorganizowano wyjątkową uroczystość, na której zjawiło się mnóstwo zachwyconych dzieci i ich rodziców. Dla jubilatki Pelagii jej opiekunki przygotowały specjalny tort. Hipopotamica wszamała go razem ze swoim partnerem, Hugonem!

Zoo świętowało 37. urodziny hipopotamicy

O takich urodzinach może pomarzyć każdy z nas! Warszawskie zoo zorganizowało prawdziwą imprezę urodzinową dla swojej podopiecznej, hipopotamicy Pelagii. W poniedziałek, 19 września, skończyła ona bowiem 37 lat! To najstarszy hipopotam nilowy w Polsce. Jak opowiedziała nam pracownica warszawskiego zoo i opiekunka Pelagii, w hipopotamim przeliczniku Pelagia jest już prawdziwą staruszką! - Ona jest już w podeszłym wieku, jest prawdziwą staruszką. Potrafi się zatrzymywać w połowie ruchu, zamyślić się, zapomnieć gdzie idzie. Ma lekkie problemy ze stawami - powiedziała jej opiekunka, Natalia Gierych. Na urodziny warszawskiej hipopotamicy przybyło mnóstwo dzieci z rodzicami. Każdy z zaciekawieniem obserwował Pelagię i Hugona, którzy zanim pojawiło się jedzenie, niechętnie wynurzali się z wody.

Hipopotamica Pelagia podzieliła się tortem z partnerem

Ale gdy tylko pojawił się urodzinowy tort, hipopotamy pokazały swoje oblicza przybyłym na urodziny gościom! Nic w tym dziwnego, w końcu opiekunki Pelagii przygotowały dla niej i jej partnera prawdziwą ucztę. Specjalny, roślinny tort, składał się m.in. z kapusty, marchewek i dyni. Jego głównym elementem był duży arbuz, na którym podopieczne wydrążyły liczbę 37! Hipopotamy ochoczo i z zaciekawieniem podpłynęły do opiekunek, prezentując się w całej swojej krasie. Potem szeroko otwierały swoje potężne paszcze i czekały, aż wpadnie do nich jakiś smaczny kąsek. Urodzinowy tort został zjedzony do samego końca, a goście mieli inną, owocną ucztę - w postaci widoku dwóch, oblizujących się i mlaszczących hipopotamów.

Dzieci szalały z radości na widok hipopotamów

- O urodzinach hipopotamicy dowiedziałem się od mojej córki i przyszedłem tutaj z wnukiem Franiem. Wnuczek jest zachwycony, zakochał się w hipopotamach, a karmienie Pelagii i Hugona urodzinowym tortem z owoców go oszołomiło! - powiedział w rozmowie z nami Waldemar Wróblewski (69 l.). Gdy Pelagia zjadła urodzinowy tort z arbuza i innych roślinnych pyszności, na uczestników urodzinowej imprezy czekała moc atrakcji. Pracownicy zoo zdradzili w wykładzie mnóstwo ciekawostek na temat życia hipopotamów. Dzieci mogły wziąć w udział w konkursie z nagrodami, a także zostawić kartki z życzeniami dla Pelagii w specjalnie przygotowanej misie, która szybko wypełniła się po brzegi kolorowymi laurkami.

- Pelagia jest łagodna, trochę podniosła, często ma wzrok pełen zażenowania, kiedy rzucamy jej zabawki. To prawdziwa dama. Relacja Pelagii z Hugonem jest bardzo burzliwa, on jest jednak 22 lata młodszy od niej i działa jej na nerwy. Próbuje ją zaczepiać, ale ona pozostaje niewzruszona. Codziennie sprawdzamy, czy hipopotamy są zdrowe, oglądamy zęby, myjemy je, dajemy im jedzenie i sprzątamy. Pelagia przybyła do nas z prosto Paryża! Może stąd jej francuskie maniery - zdradziła nam Natalia Gierych, opiekunka Pelagii i Hugona z warszawskiego zoo.

Wielkie święto w warszawskim ZOO. Hipopotamica Pelagia świętowała 37. urodziny
Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają