Wielkie zmiany w sposobie rejestracji pojazdów. Ile zaoszczędzą właściciele używanych aut?

2022-01-22 18:00
Wielkie zmiany w sposobie rejestracji pojazdów. Ile zaoszczędzą właściciele używanych aut?
Autor: um.warszawa.pl Wielkie zmiany w sposobie rejestracji pojazdów. Ile zaoszczędzą właściciele używanych aut?

Już z początkiem lutego w życie wejdą długo oczekiwane przez właścicieli pojazdów mechanicznych zmiany w sposobie rejestracji pojazdów. Nabywcy używanych aut będą mogli wnioskować o zachowanie ostatniego numeru rejestracyjnego, w tym tablic rejestracyjnych. Dzięki temu będą mogli też trochę zaoszczędzić. Ile? Informacje poniższym artykule.

"Dzięki nowelizacji Prawa o ruchu drogowym warszawianki i warszawiacy rejestrujący używane pojazdy, zakupione w Polsce, będą mogli zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych" - poinformował stołeczny ratusz. Od 1 lutego w życie wejdą długo oczekiwane zmiany w sposobie rejestracji pojazdów.

Chodzi o znowelizowany art. 73 ustawy Prawo o ruchu drogowym, na podstawie którego, nabywcy będą mogli wnioskować o zachowanie ostatniego numeru rejestracyjnego, w tym tablic (tablicy) rejestracyjnych.

Aby jednak można było skorzystać z tej możliwości, najpierw właściciel pojazdu będzie musiał spełnić kilka warunków. Po pierwsze, zachowanie numeru rejestracyjnego dotyczyć będzie bowiem wyłącznie pojazdów, które były już zarejestrowane na terytorium Polski.

Co więcej, tablice muszą być czytelne, utrzymane w należytym stanie (np. niepogięte) oraz muszą być zgodne z przepisami wydanymi na podstawie art. 76 ust. 1 pkt. 1 lit. a. ustawy Prawo o ruchu drogowym.

"W przypadku, niespełnienia tych warunków, konieczne będzie przerejestrowanie i wydanie nowych numerów" - tłumaczy ratusz.

Dodatkowo, właściciele pojazdów, którzy zdecydują się na zachowanie starych tablic rejestracyjnych, będą mogli zaoszczędzić pieniądze. Ile? Jak podaje stołeczny ratusz: "od 30 zł - w przypadku tablicy dla motoroweru, do 80 zł - w przypadku tablic samochodowych".

Sonda
Planujesz kupić używany samochód czy prosto z salonu?
Dostali gigantyczną podwyżkę ceny gazu na święta. Wielopokoleniowa piekarnia na Pradze upada!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE