Wiemy kiedy przyjdzie ZIMA do Warszawy. Będziesz w ogromnym szoku

2020-01-10 7:56 md
Kiedy przyjdzie zima 2020?
Autor: archiwum SE, zdj. ilustracyjne

Pogoda na przełomie 2019 i 2020 roku mocno nas zaskoczyła. To pierwszy raz od wielu lat, kiedy w stolicy nie było obfitych opadów śniegu. Nie było też siarczystego mrozu, ani związanego z atakiem zimy paraliżu komunikacyjnego. Niedługo na Mazowszu rozpoczną się ferie. Czy dzieci mogą liczyć na prawdziwą zimę?

Jeszcze jesienią wszystko wskazywało na to, że  do Polski zawita zima stulecia. Portale chętnie rozpisywały się o długoterminowych prognozach pogody, które przewidywały ogromne zamiecie śnieżne i -30 stopni mrozu. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Globalne ocieplenie po raz pierwszy jest widoczne. Ilu z was do tej pory nie zmieniło butów z jesiennych na zimowe?

CZYTAJ: Dotacje na wymianę pieca węglowego. Jakie są kwoty, jak złożyć wniosek?

Niestety, na początku i w połowie stycznia 2020 w Warszawie nie spadnie śnieg. Temperatury będą oscylowały powyżej zera. Należy wręcz spodziewać się jeszcze większego ocieplenia charakterystycznego dla początku marca. Synoptycy zapowiadają, że termometry pokażą nawet 10 stopni.

A potem? Prognozy długoterminowe znacznie się zmieniły. Okazuje się, że na wykresach nie widać siarczystych mrozów i trwałej pokrywy śnieżnej. Temperatury mogą wynosić nawet 3 stopnie powyżej zera. Wygląda na to, że typowej pogody zimowej w Warszawie nie BĘDZIE. Czy już nigdy nie zobaczymy śniegu w stolicy?

ZOBACZ : KOSZMAR na torach pod Warszawą. Rozpędzony pociąg zabił człowieka