"Obrzydliwe draństwo"

Wieniec od prezydenta Rafała Trzaskowskiego usunięty z Grobu Nieznanego Żołnierza. Dlaczego?

Na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie doszło do nieoczekiwanego zdarzenia. Z płyty Grobu Nieznanego Żołnierza zniknęły wieńce! Jeden z nich został złożony w imieniu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, drugi w imieniu Koalicji Obywatelskiej. Tuż przed uroczystościami państwowymi z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy wieńce zniknęły! Co się z nimi stało? - Obrzydliwe draństwo - grzmi wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Rafał Trzaskowski. Zniknął wieniec od prezydenta

Jak co roku 15 sierpnia przy Grobie Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego przez cały dzień trwały uroczystości. Hołd poległym oddał również prezydent Rafał Trzaskowski. O godzinie 7 na płycie pomnika pojawiły się wieńce od prezydenta Warszawy i Koalicji Obywatelskiej. Przed 12 ktoś je zabrał! Co się z nimi stało? - Byłam na uroczystościach o godz. 12. Wieńce zostały przez organizatora wyrzucone. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam, a wiele widziałam - przyznaje w rozmowie z "Super Expressem" wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Przeczytaj również: Armaty zagrzmiały w Warszawie. Obchody święta Wojska Polskiego w stolicy

Organizatorem uroczystości była Kancelaria Prezydenta RP i Ministerstwo Obrony Narodowej. Zapytaliśmy więc w MON o powody zabrania wieńców, jednak nie udzielono nam informacji prosząc o przesłanie pytań mailowo.

Zniknął wieniec od Rafała Trzaskowskiego. Wojsko tłumaczy

Zwróciliśmy się też z prośbą o komentarz do Garnizonu Warszawy. - Potwierdzam, takie zdarzenie miało miejsce. Wieńce zostały złożone o godz. 7 rano. Przed uroczystościami państwowymi o godz. 12 płyta pomnika została oczyszczona. To normalna procedura – zapewnia w rozmowie z "Super Expressem" ppłk. Artur Sak.

Wieniec od Prezydenta Trzaskowskiego zdjęty z Grobu Nieznanego Żołnierza podczas pochodów święta Wojska Polskiego.

Na "znikający" wieniec od prezydenta Rafała Trzaskowskiego zwracają uwagę politycy. - Wstyd - przyznaje poseł Michał Szczerba.

Sonda
Lubisz Święto Wojska Polskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE