„Wilgotna Pani” stanęła w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Złota rzeźba ma zmienić myślenie o waginie

i

Autor: Adam Stepien / Agencja Wyborcza.pl

Nietypowa rzeźba

"Wilgotna Pani" stanęła w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Złota rzeźba ma zmienić myślenie o waginie

2022-09-01 18:10

Zaskakująca, i nieco szokująca, rzeźba pojawiła się w samym sercu Warszawy. W ostatni dzień wakacji, wieczorem 31 sierpnia, we foyer Teatru Dramatycznego stanęła złota, opływająca w błyszczące cekiny… wagina! Kto ją tam ustawił i po co? Czy cekinowa konstrukcja zdejmie tabu z tej intymnej część kobiecego ciała?

Cekinowa wagina stanęła w Warszawie

Od wieczora 31 sierpnia w Warszawie można podziwiać nietypową instalację. Złota wagina została wniesiona przez artystki i nową dyrekcję Teatru Dramatycznego do galerii działającej we foyer. "Wilgotna Pani" to rzeźba autorstwa Iwony Demko, która mówi o sobie: artystka waginistka. Nietypowa instalacja ma ok. metra wysokości i została wykonana ze złotej, błyszczącej tkaniny.

Skąd pomysł na rzeźbę waginy?

Iwona Demko w rozmowie opublikowanej w „Wysokich Obcasach” wyjaśniła, co nią kierowało podczas tworzenia błyszczącej rzeźby waginy. - Traktujemy waginy bardzo surowo - mówiła Demko w rozmowie z Pauliną Reiter. - Pomyślałam, że zależy mi na tym, by kobiety pokochały tę część ciała i zaczęły o niej myśleć pozytywnie. I że muszę to zrobić ślicznie. Stąd cekiny, koraliki, miękkie materiały, błyskotki. Przenoszą nas w krainę radości, słodkości, przyjemności - wyjaśniła.

Warto dodać, że złota wagina, która od czwartku, 31 sierpnia, stoi w Teatrze Dramatycznym, wcześniej została wniesiona przez swoją twórczynię na górę Ślężę na Dolnym Śląsku.

Dlaczego wagina stanęła w Teatrze Dramatycznym?

Rzeźba przedstawiająca złotą waginę została wniesiona do Teatru Dramatycznego w orszaku, który świętował "urodziny królowej", czyli objęcie stanowiska dyrektorki w teatrze przez Monikę Strzępkę. Jak podaje Gazeta Wyborcza, nowa dyrektorka Dramatycznego mówiła ze sceny na pl. Defilad o programie jednej z największej instytucji w Warszawie. "Strzępka chce zwracać uwagę na feminizm, kobiecość, zagadnienia związane z siostrzeństwem i empatią" - podaje Wyborcza.

„Wilgotna Pani” stanęła w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Złota rzeźba ma zmienić myślenie o waginie

i

Autor: Adam Stepien / Agencja Wyborcza.pl
Sonda
Podoba Ci się rzeźba waginy w Teatrze Dramatycznym?
Listen to "Seks to zdrowie!" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają