Wirus z Chin. TUTAJ możesz szukać pomocy w stolicy

2020-01-24 12:28
Koronawirus. Groźny wirus z Chin
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus. Groźny wirus z Chin

To już nie są żarty. Ponad 800 osób jest zarażonych, a 25 zmarło. Chiński koronawirus sieje spustoszenie. Co robić gdy dotrze do Warszawy?

Robi się naprawdę niewesoło. Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała, że liczba osób zakażonych nowym koronawirusem wynosi obecnie 830. Poinformowała również, że 25 osób zmarło z powodu ostrego zapalenia płuc spowodowanego wirusem z Chin. Koronawirus-2019-nCoV może dotrzeć do Europy, w tym do Polski, a co za tym idzie także do Warszawy. Wirus przechodzi z człowieka na człowieka i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc, które może skończyć się śmiercią. - U zgłoszonych osób wystąpiły takie objawy jak gorączka, kaszel i duszność oraz typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami w badaniach RTG klatki piersiowej - ostrzega Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Sanepid ostrzega przed wirusem z Chin!

Co robić, żeby uniknąć zakażenia:

  • Myjmy ręce
  • Stosujmy chusteczki jednorazowe
  • Zasłaniajmy twarz kaszląc i kichając
  • Unikajmy zatłoczonych pomieszczeń

A co robić, jeśli zauważymy u siebie kaszel, gorączkę, spłycenie oddechu i trudności w oddychaniu, czyli objawy groźnego koronawirusa? Pomocy możemy szukać tutaj:

Jak się bronić przed zabójczym wirusem?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE