Władze PKiN wzięły się za szczury na Patelni [AUDIO]

2018-03-06 17:40
Szczurów na Patelni już nie ma
Autor: fot. ESKA INFO Szczurów na Patelni już nie ma

Szczurów na patelni przy metrze centrum już nie widać... Administrator terenu, czyli władze Pałacu Kultury i Nauki, zajął się likwidowaniem gryzoni. To po tym, kiedy w połowie lutego, pojawiło się wiele skarg od mieszkańców. Czy faktycznie jest lepiej? Upewniła się nasza reporterka Agata Sulińska.

- W norach zostały umieszczone środki biobójcze, mówiąc najzwyczajniej po prostu trutka. Potem rozstawione zostały stacje deratyzacyjne w pobliżu wyjść z nor szczurzych. Cały czas wyznaczone osoby obserwowały, czy nie pojawiły się jakieś szczurze truchła - mówi Ewelina Dudziak, rzecznik PKiN.

Władze Pałacu apelują też, do mieszkańców, aby nie wyrzucali jedzenia. - Nie zostawiajmy jedzenia na zewnątrz myśląc, że dokarmiamy ptaki, bo jedzą je właśnie gryzonie, właśnie szczury - dodaje Ewelina Dudziak.

>>> Nastolatków zdradził zapach marihuany. Nie uwierzysz ile mieli przy sobie!

Urzędnicy zapewniają, że służby cały czas sprawdzają patelnie i okolice, jeśli gryzonie pokażą się, będą kolejne deratyzacje.​ Z Eweliną Dudziak rozmawiała Agata Sulińska:

Czytaj też: ESKA INFO Warszawa zaprasza na praktyki dla studentów! Chcesz się sprawdzić? Śmiało!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE