Wola bez metra przez 9 dni! Sprawdź, które stacje zostaną wyłączone z ruchu

2019-08-08 14:53
Bramki przy stacji Rondo Daszyńskiego
Autor: wikipedia.org Bramki przy stacji Rondo Daszyńskiego

Żeby było lepiej przez chwilę musi być gorzej. W związku z budową wolskiego fragmentu II linii metra, jedna z głównych stacji zostanie wyłączona z ruchu - na dziewięć dni! Sprawdź, jakie zmiany zostaną wprowadzone.

Wkrótce do nowo wybudowanych tuneli wjadą pierwsze testowe pociągi metra, ale żeby to nastąpiło, konieczna jest integracja obu odcinków. Żeby mogło do tego dojść, stacja Rondo Daszyńskiego zostanie wyłączona z ruchu. I to na dziewięć dni! Zmiany zostaną wprowadzone w sobotę 10 sierpnia.

Czytaj także: Ksiądz-nie ksiądz naciąga emerytki? Pensjonariuszka domu opieki boi się o swoje pieniądze [GALERIA]

Ostatni pociąg przed zamknięciem stacji wyruszy z Dworca Wileńskiego w sobotę 10 sierpnia o godzinie 1.00. Później stacja rondo Daszyńskiego zostanie wyłączona na dziewięć dni. W tym czasie zostanie przeprowadzona integracja systemów dwóch odcinków II linii metra - centralnego i wolskiego.

Komunikacja zastępcza

Jak informują urzędnicy, prace nie będą związane bezpośrednio z ruchem. Dzięki temu metro na trasie Rondo ONZ - Dworzec Wileński będzie kursowało bez zmian. W związku z uruchomieniem skróconej trasy zostanie wprowadzona zastępcza linia autobusowa Z-5, która będzie obsługiwała trasę:

OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Połczyńska – Wolska – M. Kasprzaka - Prosta – Świętokrzyska – Marszałkowska – CENTRUM –
Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Lazurowa – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA. 

Autobusy tej linii będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 minuty (co 10 minut w piątek, 16 sierpnia) w godzinach szczytu komunikacyjnego, co 15 minut w międzyszczycie i co 20 minut w weekendy. Jednocześnie autobusy linii 105 będą kursowały tylko na trasie podstawowej. Funkcję kursów skróconych przejmie linia zastępcza Z-5. W czasie wyłączenia autobusy linii 155, 178 w wariantach skróconych, a także linii 255 zostaną skierowane na trasy wydłużone do ronda ONZ.

Czytaj także: Metro: Można zwiedzić stacje Młynów. Wirtualnie [GALERIA]

Ruch na stacji Rondo Daszyńskiego zostanie przywrócony w poniedziałek, 19 sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE