Wparowali do mieszkania z pałką i bejsbolem. 22-latek bestialsko pobity na Ochocie

2021-10-02 7:57
Zamaskowany mężczyzna z kijem baseballowym
Autor: SHUTTERSTOCK Zamaskowany mężczyzna z kijem baseballowym

Przerażający incydent na Ochocie. 23-latek został brutalnie pobity i okradziony w wynajmowanym mieszkaniu. Intruzi wtargnęli do lokalu, trzymając w rękach pałkę teleskopową i kij bejsbolowy. Sprawcami okazali się były współlokator 23-latka oraz dwie nieznane mu wcześniej osoby. Agresorzy szybko trafili w ręce policji. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Chwile grozy przeżył 23-latek i jego 22-letni kolega. Młodzi mężczyźni zostali napadnięci w mieszkaniu, które wynajmują w okolicy Parku Szczęśliwickiego. - Z relacji 23-latka wynikało, że gdy przebywał w mieszkaniu, usłyszał pukanie do drzwi. Osoba, która próbowała wejść do lokalu, podawała się za właściciela mieszkania. Poszkodowany otworzył drzwi do mieszkania i weszły dwie zamaskowane osoby - przekazał podkom. Karol Cebula z ochockiej policji.

Jak udało nam się ustalić, byli to 22-letnia kobieta z pałką teleskopową w ręce oraz 27-letni mężczyzna trzymający kij bejsbolowy. Agresorzy bez słowa wyjaśnienia rzucili się do ataku. Bili 23-latka po całym ciele. Następnie wymusili na nim podpisanie różnych dokumentów oraz go okradli z cennych przedmiotów. Zabrali m.in. pieniądze oraz konsolę do gier. Co więcej, napastnicy zniszczyli dowód osobisty i legitymację studencką mężczyzny.

Świadkiem całego zajścia był 22-letni kolega poszkodowanego, który w obawie o swoje życie i zdrowie nie staną w jego obronie. Mężczyznom udało się uciec z mieszkania i zawiadomić policję.

Funkcjonariusze natychmiast udali się z mężczyznami pod wskazany adres i weszli do mieszkania. - W lokalu zastali byłego współlokatora, który był agresywny i stawiał opór. Wobec 22-latka użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i dopiero założenie kajdanek ostudziło go. Po chwili do mieszkania przyszły osoby, które pokrzywdzony rozpoznał jako sprawców napaści. Zostały one również zatrzymane przez policjantów - wyjaśnił podkom. Cebula.

Co więcej, w mieszkaniu mundurowi znaleźli narkotyki oraz część skradzionych rzeczy. Jak udało nam się ustalić, 22-letnia kobieta miała przy sobie marihuanę, z kolei na stole koło 23-latka leżała amfetamina.

Wparowali do mieszkania z pałką i bejsbolem. 22-latek bestialsko pobity na Ochocie
Autor: KRP III – OCHOTA, URSUS, WŁOCHY Wparowali do mieszkania z pałką i bejsbolem. 22-latek bestialsko pobity na Ochocie

Wszystkie zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury na warszawskiej Ochocie. Tam usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz posiadania narkotyków. Decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?
Super Raport 30.09 (Goście: Radosław Fogiel - PiS, Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL-UED) Sedno Sprawy: Marcin Romanowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE